Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Kısa vadede 40 Bin Dolar İmkansız mı?

33

Bitcoin (BTC), hafta sonu seansı sırasında 40 bin dolardan daha da uzaklaştı. 36 bin dolar olarak beklenen destek, Bitcoin düşüş yörüngesini 33 bin dolara uzattığından kayıpları durdurmak için çok az şey yaptı. Bitcoin 36 bin dolara yükselince, toparlanma umutları belirdi.

Yükseliş trendinin sürdürülmesi zor

Ancak, bu seviyedeki satıcı tıkanıklığı boğalar için çok yoğundu ve bu da fiyatın düşmesine yol açtı. Lider kripto para birimi tekrar düşüş yaşayarak, an itibariyle 34.551 dolar’dan işlem görüyor. 33 bin dolara düşüş, dört saatlik grafikte Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafından gözlemlendiği gibi aşırı satım bölgesi ile Bitcoin ivme kaybetti. Bu noktada destek buldu, ancak yükseliş trendini sürdürmek zordu. RSI orta çizginin üzerine çıkamadı ve şu anda kısa vadede aşağı yönlü hareketi gösteriyor. Başka bir deyişle, yükseliş trendinin sürdürülmesi zor görünüyor.

40 bin dolar için Bitcoin kritik destek seviyeleri

Öte yandan, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) önümüzdeki seansta yükselişe geçebilir. Bu trend ivme aracı negatif bölgededir, ancak MACD sinyal çizgisinin üzerine çıkarak bir satın alma sinyali verebilir. Yükseliş trendi, MACD’nin pozitif bölgeye geri dönmesiyle ortaya çıkabilir ve belki de Bitcoin’i 40 bin dolara yükseltebilir.

33 bin dolarlık destek, sırasıyla 31 bin ve 30 bin dolar’a düşmemek için devam etmelidir. Yukarı yönde, boğaların 40 bin doların üzerindeki kazançlara odaklanmasına izin vermek için 36 bin dolarlık engelin aşağı inmesi gerekiyor.

Bitcoin fiyatı gün içi seviyeleri

Spot oranı: 34,835 dolar

Trend: Ayı

Oynaklık: Artıyor

Direnç: 33 bin dolar

Destek: 33 bin ve 31 bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku