Bitcoin (BTC) Artık Visa ve Mastercard’ın Toplamından Daha Değerli

0 19

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta 61.700 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin ardından, piyasa değeri açısından da dünyanın en büyük üç bankası geçti.

Bitcoin, 61.700 dolara geldiği anda, piyasa değeri de yaklaşık 1.15 trilyon dolara yükseldi. JPMorgan Chase, Bank of America ve Industrial and Commercial Bank of China’nın ise toplam piyasa değeri 1.08 trilyon dolar civarında yer alıyor.

Bitcoin’in başarıları burada da bitmiyor. En büyük ödeme ağları olan Visa ve Mastercard, 871 milyar dolarlık birleşik bir piyasa değerine sahip, bu da Bitcoin’in her iki ödeme devinden de önemli ölçüde daha değerli olduğunu gösteriyor.

O zamandan beri Bitcoin fiyatından bir geri çekilme yaşandı piyasa değeri 1,03 trilyon dolar seviyesine düştü ancak hala trilyon dolarlık piyasa değeri ile önemli varlıklar arasında yer alıyor.

Piyasa değeri verilerine göre Bitcoin’in dolaşımdaki arzı da bir bütün olarak altının yüzde 10’u seviyesine yükselerek, güvenli bir liman olarak tanınma potansiyeli artırdı. Bitcoin’in altını tamamen devre dışı bırakması için, 590.000 dolar seviyesinden işlem görmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 55.653 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku