Bitcoin (BTC) Artık En Değerli 10 Küresel Varlık Arasında

0 175

Bitcoin (BTC) 670 milyar dolarlık piyasa değeri ile artık Tesla ve Tencent gibi şirketlerin hisse değerlerine oldukça yakın bir konuma geldi.

Bitcoinin fiyatı geçtiğimiz ay içerisinde yüzde 75in üzerinde sadece geçtiğimiz haftadan itibaren ise yüzde 25in üzerinde artış göstererek 35 bin dolar seviyesini aştı. Artan fiyat hareketleri ile birlikte 670 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin mevcut piyasa değeri ile Tesla hisselerine oldukça yaklaştı ve Alibaba gibi küresel çapta büyük şirketlerin  ise önüne geçmiş oldu.

Hisse senetleri borsada işlem gören fonlar ve kripto para birimlerini izleyen Asset Dash tarafından paylaşılan bir listeye göre BTC dünyadaki en değerli sekizinci varlık haline geldi.

İki haftadan daha kısa bir süre önce Visanın bulunduğu konuma gelen Bitcoin sadece beş gün sonra ise Bitcoin eleştirmeni Warren Buffett tarafından yönetilen Berkshire Hathaway şirketini de geçerek listenin sekizinci sırasına geldi.

Bitcoin Listede Hızla Yükseliyor

Appleın 2.22 trilyon dolarlık piyasa değeri ile lider konumda bulunduğu listede ikinci sırayı ise 1.64 trilyon değeri ile Microsoft ve 1.62 trilyon değeri ile Amazon takip ediyor. Googleın ana şirketi Alphabet 1.18 trilyon dolar değeri ile dördüncü sırada yer alırken sosyal medya devi Facebook ise 773 milyar dolar piyasa değeri ile beşinci sırada yer alıyor.

Bitcoinin mevcut yükselişini bu şekilde devam ettirmesi durumunda beşinci ve yedinci sıra arasında yer alması oldukça muhtemel görünüyor. 

Kripto para piyasasında iyi çıkış yakalayan tek varlık Bitcoin değil Kripto para piyasasında piyasa değerine göre en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum ise 125 milyar dolarlık piyasa değeri ile şu anda en değerli 82. varlık konumunda.  Ethereum geçtiğimiz hafta neredeyse yüzde 50 artış gösterek Morgan Stanley Starbucks gibi şirketlerin önüne geçmeyi başardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku