Bitcoin (BTC) 40 Bin Dolar a Doğru İlerlerken Analistlerden Çarpıcı Yorumlar Geldi

0 0

Bitcoin 39 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ve 40 bin doları test etme yolunda ilerliyor. Bu görüş şu anda Twitterdaki en tanınmış ve popüler kripto para analistlerinin ortak fikri. Bu analistlerden biri de yTedd.  Analist Bitcoinin 32 bin dolarlık direncin ve Ichimoku bulutu üzerinde kaldığını belirtti. Bu nedenle kripto para biriminin 50 bin dolara doğru gittiği sonucuna vardı.

“Trader il Crypto Capo” isimli analist yTedd ile aynı fikirde. Kripto para borsalarına büyük stablecoin girişlerini gösteren aşağıdaki tabloyu paylaştı ve ayıların “korkması” gerektiğini iddia etti. İddiası arz / talep teorisinin diğer tarafını da desteklemektedir. Glassnodedan alınan veriler borsalardaki Bitcoin arzının 25 yılın en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor. Bu Bitcoin arz krizi durumunu daha da güçlendiriyor.

Yukarıdakilere ek olarak Glassnode Bitcoin balinalarının sayısında “şaşırtıcı” bir artış kaydediyor. Yılın başından bu yana hesaplarında 1.000den fazla BTC bulunan en az 200 yeni adres oluşturuldu. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi son aylarda 2.000den fazla balina ortaya çıktı ve büyümeye devam ediyor.

MicroStrategy Konferansı ve Diğer Olumlu Gelişmeler

Yukarıda sunulan veriler kurumların BTC biriktirmeye devam ettiğini ve BTC fiyatı için bir sonraki direnci test etmeye hazır göründüğünü gösteriyor. Bloomberg Intelligence dün 30 bin dolar seviyesindeki destekle bir sonraki direnci 50 bin dolar olarak belirtti.

Cantering Clarkın belirttiği gibi şirketin 20.653ün üzerinde  katılımcıyla yaptığı MicroStrategy konferansının ardından kurumsal katılım artmış olabilir. Konferanstan sonra WhaleAlert Coinbaseden bilinmeyen cüzdanlara  çok sayıda büyük işlem bildirdi.

New York Digital Investment Group (NYDIG) CEOsu Ross Stevens kurumların 2021in sonunda BTCye yaklaşık 25 milyar dolar yatırım yapacağını öngördü. Stevens MicroStrategy CEOsu Michael Saylora şunları söyledi:

Bu sektöre bu kadar hırslı bir şekilde giren bu kadar çok kurum olduğunu fark etmemiştim. 25 milyar dolardan fazla Bitcoin alacağımıza eminim. Bu sipariş defterini yeni aldım. Tahmin etmiyorum ne olduğunu görüyorum

MicroStrategy konferansına ek olarak son birkaç günde sektör muhtemelen Bitcoinin fiyatındaki yükselişle ilgili en az 2 olumlu haber gördü. İlk olumlu haber Bitcoin yanlısı Senatör Cynthia Lummisin ABD Bankacılık Komisyonuna atanması. Düzenlemeler açısından önemli bir yılda Lummisin etkisi kripto piyasası için olumlu olabilir.

 İkinci olumlu haber PayPalın 4üncü çeyrek gelir raporunda Amerikalı müşterilerinin Mart 2021in sonuna kadar 29 milyon tüccar ortağından alışveriş yapmak için kripto para birimi bakiyelerini kullanmalarına izin verebileceğini açıklaması oldu. Yılın ikinci çeyreğinde şirketin kripto hizmetlerinin dünya çapında 300 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku