Bitcoin (BTC) 34.000 Dolar Seviyesini Aştı! Yükseliş Devam Ediyor!

0 0

Bitcoin (BTC) Cumartesi günü erken saatlerinde yaşadığı 30 bin dolarlık düşüşe rağmen tekrardan yükselişe geçerek 34 bin dolar seviyesini de geçti.

Bugün sabah erken saatlerde 33 bin dolar ile yeni bir zirve belirleyen Bitcoin iki saat içerisinde 30 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Alıcılar 30 bin dolarlık kilit destek seviyesini savunduğu için Bitcoin hızlı bir şekilde toparladı. Lider kripto para birimi yaşanan sıçramadan bu yana artışı devam ettriiyor ve tüm zamanlarının en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

Yaşanan bu ralli hem perakende hem kurumsal hacimlerde yaşanan güçlü artışa dayanıyor. Pantera Capital CEOsu Dan Morehead yaptığı açıklamada PayPal kullanıcıları tarafından satın alınan BTC miktarının yeni kripto para arzını geride bıraktığını belirtti.

“PayPal oyuna girdikten sonra hacim patlamaya başladı. İstatistiklere baktığımızda PayPal yayına girdikten sonraki iki ay içinde halihazırda yeni Bitcoin arzının yüzde 100ünden fazlasısının satın alındığını görebiliyoruz.”

Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 16lık artışla yazım itibari ile 34 bin 516 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Teknik göstergeler

4 saatlik MACD – BTC/USD için MACD yükseliş bölgesinde ivme kazanıyor.

4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 60 seviyesinin oldukça üzerinde.

Ana Destek Seviyesi – 30.800 ABD doları

Ana Direnç Seviyesi – 40.000 ABD doları

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku