Bitcoin (BTC) 30.000 Dolar Seviyesini Aştı!

0 3

Bitcoin (BTC) başlatmış olduğu ralliyi devam ettirerek bugün itibari ile 30 bin dolar seviyesini aşmayı başardı. Coinmarketcap verilerine göre 565 milyar piyasa değerine ve 30.647 dolar tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoinde yükselişin devam edip etmeyeceği merak konusu.

Bitcoinin piyasa hakimiyeti ise halen yüzde 70 kritik seviyesinin üzerinde yer alıyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi birçok popüler analist mevcut yükselişin devam edeceği yönünde tahminlerde bulunmuştu. ABD dolar endeksinde yaşanan düşüş FEDin politikaları ve birçok kurumsal şirketin Bitcoini bir değer deposu olarak görmesi lider kripto paranın yükselişini tetikleyen unsurlar oldu.

Popüler trader Michaël van de Poppe daha önce yaptığı paylaşımda 30 bin dolar seviyesinin kırılması ile birlikte lider kripto paranın 32.750 dolar seviyesine yükseleceğini belirtmişti.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içerisinde yüzde 4.45 yükseliş yaşayan Bitcoin (BTC) son bir hafta içerisinde ise yüzde 23.31 yükseliş yaşayarak oldukça iyi performans gösterdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku