Bitcoin (BTC) 30 Bin Dolar a Doğru Gidiyor. Peki, Bugünkü Yüzde 12 lik Düşüş ün Sebebi Ne Olabilir?

0 1

Bitcoin bugün yaklaşık yüzde 12 oranında düştü. Lider kripto para kritik destek seviyesinin altına düşerek 30 bin dolara kadar geri çekilebilir.

Geleneksel piyasalarda olumlu bir risk duygusuna rağmen satış gerçekleşti. Bu analistleri ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in Bitcoinin yasadışı amaçlarla kullanımına ilişkin açıklamalarından kripto para biriminin büyük bir balon içinde olduğu sonucuna varan Deutsche Bank anketine kadar uzanan bir dizi temel ilkeyi suçlamaya itti.

 Deutsche Bank anketine katılanların çoğu dijital varlığın ve elektrikli otomobil üreticisi Teslanın hisse senedi fiyatlarının önümüzdeki yıl ikiye katlanmayacağını aksine en az yüzde 50 değer kaybedeceğini söyledi.

Bitcoin 30 Bin Dolara mı İniyor?

Kötümser temeller Bitcoinin kısa vadeli yükseliş eğilimini teknik olarak düşüşe çevirdi. Kripto para birimi iki kritik kalıbın altına düştü: Simetrik Üçgen ve Azalan Üçgen. Düşük trend çizgisi desteklerini geçersiz kılmak Bitcoinin orta vadede 20 bin doların altında bile olsa daha düşük seviyeleri hedeflemesinin yolunu açtı.

 Bununla birlikte piyasa 30 bin dolar seviyelerinden 40 bin dolar seviyesine yükselme konusunda umutlu görünüyordu. İki hafta önce fiyat tabanı Bitcoin 42 bin dolara yakın rekor seviyeye yükseldikten ve Bitcoin yönünü değiştirdikten sonra ayıların düşüş düzeltmesi hissini kontrol altına almasını engellemişti. Analistler bir fraktal bekliyorlar.

Signal Profitste baş tüccar olan Jacob Canfield “Bu satış biraz uzun sürdü büyük olasılıkla durdurulacak ancak trend çizgisindeki RRye değer. Büyük ihtimalle fitilin hemen altındaki bölgeye 30 bin dolar civarında teklif verecek. Bu seviyeye ulaşırsak agresif bir geri satınalma görürüz.” dedi.

Bitcoin İçin Uzun Vadede Olumlu Faktörler

 New York merkezli bir yatırım şirketi olan Grayscale Investments günde 600 milyon dolardan fazla değerde 16.244 BTC satın alarak net Bitcoin rezervlerini yaklaşık 23 milyar dolar değerinde 63.000 BTCye çıkardı. Birçok analist satın alma çılgınlığının uzun vadede kripto para biriminin olumsuz risklerini telafi edeceği konusunda hemfikir.

Bu arada analistler BlackRock’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvurusu konusunda da iyimser. 8.7 trilyon dolarlık varlığı yöneten firma fonlarından ikisinin Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmayı planladığını söyledi.

“BlackRock BTCyi seviyor dünya GSYİHsının yüzde 8ine eşdeğer bir değeri yönetiyorlar. Bitcoin karşılaştırıldığında dünya GSYİHsinin yüzde 0.6sıdır. Bu uzun vadede Bitcoin fiyatını olumlu etkileyecek “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku