Bitcoin (BTC) 25.000 Dolar Seviyesini Geçti! Sıradaki Hedef Ne?

0 1

Bitcoin (BTC) iki gün boyunca üst üste tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden belirledi. Bitcoin 25 Aralıkta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.684 dolar seviyesini belirledikten sonra bugün ise bu rekoru tazeleyerek kritik 25.000 dolar seviyesini aşmayı başardı.

25 bin dolarlık fiyat seviyesi kıran lider kripto para için yılın nasıl biteceğine dair tüm tahminler böylece bozulmuş oldu. 2020 yılı içerisinde Bitcoinin 20 bin dolar seviyesini kırması oldukça önemliydi ancak yeniden başlayan yükseliş hareketi ile birlikte kısa süre içerisinde BTC için 26 bin dolar ve 27 bin dolar seviyeleri gerçekleşebilir.

Şu an için Bitcoin güçlü bir yükseliş trendine sahip ve muhtemel aşırı alım çizgisini kırıp yükselmeye devam edecek. Eğer bu durum gerçekleşirse Bitcoin için yükselişten ziyade büyük bir sıçrama gerçekleşebilir. İlk olarak lider kripto paranın 24 bin dolar üzerinde konsolide olması gerekiyor daha sonra ki hedefler 26 bin dolar ve 27 bin dolar seviyeleri olacaktır. 

Bitcoin Hakimiyeti Yüzde 70i Kırabilir

SECin Ripplea karşı açtığı dava sonucunda XRP ile birlikte hareket eden birçok altcoinde dalgalanmalar yaşandı. Tradingviewe göre altcoinlerde yaşanılacak düşüş sonrası Bitcoinin hakimiyeti yüzde 70in üzerine çıkabilir. Yazım sırasında Bitcoin hakimiyeti %69 seviyesinde yer alıyor. BTC hakimiyet oranında yaşanılacak ciddi bir yükseliş sonrası hakimiyet uzun süre boyunca yüzde 70 civarlarında kalabilir.

2021 Yılı Bitcoin İçin Nasıl Geçecek?

2021 yılının ilk çeyreği özellikle altcoinler için sarsıntılı bir şekilde başlayabilir. Bu sebepten dolayı lider kripto para Bitcoin için birçok yeni tahmin bulunuyor. Bitcoinin şu anki artış oranı ile devam etmesi sonucu popüler analistlere göre 2021 yılı içerisinde 50 bin dolar 90 bin dolar ve 115 bin dolar seviyeleri hedeflenebilir.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 25.458 dolar seviyesinden işlem görüyor.

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku