Bitcoin borsasının CEO su, Joe Biden e en büyük ikinci miktarı bağışladı

0 1

Bitcoin ve kripto bazlı değişim FTX CEOsu Sam Bankman-Fried Joe Biden’ın kampanyasına 52 milyon dolar katkıda bulundu.

Bankman-Fried’ın katkısı FTX’in ABD piyasasına açılan kapısı olabilir.

Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir rapor Bitcoin pazarındaki büyük bir oyuncunun ve kripto para birimlerinin ABD siyasetine girdiğini ortaya çıkardı. Kripto türev borsası FTXin kurucusu Sam Bankman-Fried Joe Biden’ın başkanlık kampanyasına en büyük ikinci katkıda bulunan kişidir. Bankman-Fried 52 milyon dolarlık bir bağışla büyük olasılıkla bir sonraki Amerika Birleşik Devletleri Başkanını Bidenin olası zaferine katkıda bulundu.

Uzun bir süredir seçimi Donald Trump kazanacak gibi görünse de son anda durum Joe Biden lehine dönmüş gibi görünüyor. Seçmenlerin posta yoluyla katılımı belirleyici olabilir. Şu anda seçime rekor bir katılım oldu ancak hala net bir kazanan yok.

Bankman-Fried toplayabileceği para miktarı konusunda hiçbir yasal sınırlaması olmayan özel bir Siyasi Eylem Komitesinin (PAC) veya Süper PACnin bir parçasıdır. Ancak Süper PACler tarafından toplanan para yalnızca eyalet düzeyinde yatırılabilir. Yasa federal bağışta bulunmalarını yasaklıyor.

Bu nedenle para kampanyaya katkıda bulunmak için 3 önemli eyalette gönderildi: Florida Ohio ve Texas. Bankman-Fried’ın katkısı yalnızca Michael Bloomberg tarafından aşıldı. Bloomberg 56 milyon dolarlık bağış yaptı.

Toplamda Biden bağışçılarından 795 milyon dolar aldı. Buna karşılık mevcut başkan 75 milyon dolar aldı. Seçimlerin ne kadar sıkı geçtiğini düşünürsek FTX CEOsunun katkısı sonuçlarda kilit rol oynayabilir. Center for Responsive Politics tahminlerine göre her iki adayın kampanyası toplamda yaklaşık 22 milyar dolar bağış aldı. Bankman-Friedden gelen 52 milyon dolar Alphabet Inc (Google) Simon Property Group Euclidean Capital ve diğerlerinin bağışlarına katkıda bulunuyor.

Bitcoin Washingtona ulaştı

Joe Biden zaferi pekiştirilirse Bankman-Fried’ın katkısının somut sonuçları olabilir; özellikle yeni bir düzenleme politikasının uygulanmasında yeni bir yönetim varsa. En azından kripto topluluğu FTX CEOsunun bağışına olumlu tepki gösterdi. Bir kullanıcı “kriptonun DCdeki (District Capital Washington) oyununu hızlandırması gerektiğini” belirtti. Diğerleri Bankman-Fried’ın bağışından olumlu sonuçlar bekliyor:

Bir kripto CEOsunun seçime nispeten (ve kesinlikle) yüksek bir katkısı olduğunu görmek gerçeküstü. Bankman Friedin bağış yapmadan önce Biden kampıyla gerçekten Crypto için lobi yaptığını umalım.

Dikkat çekici bir şekilde FTX Hong Kong merkezli bir borsadır. ABD yasaları nedeniyle ABD vatandaşlarının türev ürünlerinin ticaretine katılmasına izin vermez. Bu anlamda borsanın sonunda ABD piyasasına girebilmesi için düzenlemeleri gevşetmek için bir anlaşma olabilir. Bu anlamda analist Adam Cochran şunları söyledi:

Bu büyük bir oy pusulası oyunu olan süper bir PACye yapılan bir bağıştı. Bu politik lobicilik ve düzenleme değişiklikleri almanın harika bir yoludur.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku