Bitcoin 16 bin dolara dayandı… Peki sırada ne var?

0 0

Kritik 14 bin dolarlık direnç kırıldıktan sonra Bitcoin fiyatı 16 bin dolar seviyesini de test etti. Kripto para biriminin önemli uzmanlarından biri bunun sadece başlangıç ​​olduğunu söylüyor.

Teknik olarak 14 bin dolarlık direnci kırmak sonuçta BTCnin bir lokomotif gibi ivme kazanmaya devam etmesine ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükselmesine neden olabilir.

Kripto uzmanı Carles Edwards: Bitcoin daha yüksekler için hazır

Sadece 2020de Bitcoin Kara Perşembedeki 3 bin 800 dolardan yaklaşık dokuz ay sonra 16 bin dolara yükseldi. Ancak Bitcoin uzmanı Charles Edwardsa göre bu sadece ilk durak.

Kripto varlığının bir sonraki boğa piyasasının başladığına inanan Edwardsa göre “tren istasyondan çoktan ayrıldı”.

Edwars Bitcoin enerji değeri ve TradingViewdeki üretim maliyeti göstergesi dahil olmak üzere en etkili ağ sağlığı ölçüm araçlarından bazılarının yaratıcısıdır.

Boğa koşusu için neden 14 bin dolar bu kadar kritik bir seviye oldu?

14 bin doların neden bu kadar önemli bir seviye olduğu ve Edwardsın neden boğa piyasasından önceki Bitcoin biriktirme treni için son durak olduğunu söylediği konusuna gelince hepsi matematik ve akıldan kaynaklanıyor olabilir.

Aşağıdaki grafik boğa koşusu başlamadan önceki ayı piyasasında aynı seviyenin Bitcoin fiyatı için son durak olarak nasıl davrandığını gösteriyor. Ancak direnç bloklarını kaldırmak ve yerine Fibonacci geri çekilme ile değiştirmek direncin neden bu kadar kritik olduğuna ışık tutuyor.

Seviye 0.618 Fibonacci geri çekilme seviyesi ve geri dönüşlerin nerede gerçekleşeceğini izlemek için çok önemli bir seviye. Bu ilişkinin neden var olduğu açık değil ancak varlıklar bu çizgiyi ihlal ettiğinde devamının muhtemel olduğuna dair sinyal ve bu tam olarak Edwardsın önerdiği şey ve bu makale yazılırken Bitcoinin yaptığı şey.

Fibonacci seviyeleri bu kadar açık bir şekilde önemliyken BitStampta kabaca 19 bin 618 dolar olan 2017de zirve yapan 19 bin 618 Fibonacci seviyesine yakından dikkat etmeye değer olabilir.

Bitcoinin (BTC) fiyatı anketler 3 Kasımda birçok ABD eyaletinde kapanmaya başladığından iki saat içinde yüzde 2den fazla artarak 14 bin doları test etti. Ancak bu seviyenin üzerinde fazla kalamadı ve tekrar 14 bin doların altına geriledi.

Bugün Amerika Birleşik Devletlerinde seçim günü ve birçok kripto lideri Bitcoinin oldukça çekişmeli bir yarışta büyük kazanan olabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin yalnızca iki ABD başkanlık seçiminde vardı. Ancak fiyat birbirini izleyen her yarışta önemli ölçüde arttı. Kasım 2012de 1 BTC kabaca 12 dolar değerindeyken 2016da fiyat 700 dolardan fazlaydı. Coin dört yılda yüzde 1.900 8 yılda kabaca yüzde 140.000lik bir artışı temsil ediyor.

Bu BTCnin yalnızca bir hafta içinde 14 bin dolarlık direncin üzerine çıktığı ikinci kez oldu ve influencer The Crypto Lark Ocak 2018den bu yana ilk kez günlük mumun 14 bin doların üzerine çıktığını belirtti.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku