Ralli Bitcoin i yeni bir boğa piyasasına sokacak kadar nitelikli değil

0 0

Bu patern Bitcoin fiyatının şok ediciliğine işaret ediyor
Çoğu bitcoin yatırımcısı ve analisti önceden bilinen veya yeterince tartışılan metrikler ile BTC fiyat tabloları hakkında yorumda bulunur. Ancak teknik tartışmalarda nadiren ortaya çıkan bir yönü vardır. Bitcoin’in yaklaşmakta olan fiyat hareketinin şok edici ancak ikna edici bir tanımı var.

Bu durum popüler analist Alessio Rastani’nin en son Bitcoin fiyat videosundaki yaklaşımımına da son derece uygun. Neden mi? Göreceğiz.

Bitcoin fiyatı bu yıl başından beri oldukça yüksek bir görünüm sergiliyor. Ancak Rastani’ye göre ralli BTC’yi yeni bir boğa piyasasına sokacak kadar nitelikli değil. Temmuz ayının sonundan bu yana Ağustos ayında YouTube kanalında en belirgin olanı bu tarihe kadar oynamasını beklediği joker bitcoin fiyat eylem teorisi olduğu için aşağı yönlü çağrılar yayınlıyor.

Son videosunda Alessio izleyicilerinden olağan BTC / USD çizelgesindeki “Linebreak” moduna geçmesini istiyor. Belirli bir çizelge devam etmekte olan bitcoin fiyat hareketinin tamamen farklı bir gösterimini açıyor;

Diğer grafiklerden tamamen farklı olan bu yaklaşım bitcoin’in şu anki ve yaklaşmakta olan fiyat hareketi konusundaki duruşunu yeniden doğrulamakta.

Line Break grafiği bir Japon tüccarının açıkladığı üzere “piyasa tarafından tersine çevrilmeye karar verilen daha ince bir nokta ve şekil çizelgesi” dir. Piyasa yönünü belirtmek için kapanış fiyatlarını kullanan çizgiler adı verilen bir dizi dikey bloktan oluşur. Satır Kesmesi grafikleri en yaygın olarak “üç satır sonu” grafikleri olarak bilinir. Bunun nedeni aynı yönde üç ardışık çizginin olması nedeniyle kapanışın en son üç çizgiyi zıt yönde “kırması” gerekir. Örneğin ardışık üç Yukarı Çizgiyi bir kez yaptıktan sonra bir Aşağı Çizgisi çizilmeden önceki kapanış önceki üç Yükseliş Çizgisinin alt seviyesinin altına düşmek zorunda kalır.

Rastani bu grafiğin tespit ettiği anda onu nasıl düşürdüğü hakkında konuşmaya devam ediyor. Temmuz ve Ağustos aylarında bu yıl bitcoin fiyatı parabolik bir yükseliş kaydetti bunu 21 MAya düşürdü. Sonra hızlı bir sıçrama kısa bir süre sonra 21 MA’nın altına düştü. Bu onu 2017 – 2018de oynanan aynı model olarak düşündürdü.

Parabolik olarak Kasım-Aralık aylarında fiyat 20.000 dolara yükseldi ardından 21 MAya düştü sıçrama ve 21 MA işaretinin altına sert bir düşüş söz konusu oldu. Alessioe göre bu model bu yıl Ağustos ayında gözlemlenen fiyat hareketleriyle neredeyse aynı.

Burada dikkat edilmesi gereken ilginç nokta üçüncü bitcoin fiyatının kesin olarak düşmesi ya da çökmesi şeklinde. Sadece 2017-2018’de değil aynı zamanda 2013’ün büyük BTC rallisinde de aynı satır görüntüsünün gösterdiği parabolik ralli sırasında kazanımlarda da önemli bir düşüşe yol açtığı görülüyor.

Bu Bay Rastaniyi bitcoinin şu anki fiyat seviyesinden (21 MAnın oldukça altında) aşağıya yöneldiği sonucuna “inandırıcı” hale getiriyor. Linebreak paterni özellikle ’sıçrama’dan sonra BTC’nin bir sonraki yönünü bulmak için kullanışlı bir araç haline geliyor.

Bitcoin fiyatı düşse bile 9 bin 561 dolar fiyat işaretine karşılık gelen 21 MA BTCUSD için önemli bir direnç olacak. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku