Bitcoin boğasına göre asıl tehdit farklı

0 0

Bitcoin boğasına göre Libra değil Wall Street bankaları tehdit

Facebook’un Libra stablecoinini açıklamasının ardından Libra yapısının ardındaki tartışma nedeniyle merkezileşmeden projenin ardındaki organizasyon miktarına kadar büyük ölçüde eleştirildi.

Kripto para biriminin temelde gelişmesine rağmen dijital para birimlerinin bir tehdit olduğu ileri sürülüyor. Ancak Anthony Pompliano Wall Street Bankalarının

Libra’dan daha büyük bir tehdit oluşturduğunu ima ediyor.

Twitter hesabına bakıldığında Pompliano milletvekillerinin Facebookun Libra’sı için “devlet egemenliği KYC / AML veri gizliliği para politikası deneyimi ve diğer birçok konuya” odaklanabileceğini belirtti. Wall Street bankacılarının bu durum için çok daha kötü şeyler yapması muhtemel nedenleri bulunuyor.

Başlangıçta kripto para birimi büyük ölçüde finansal kuruluşlar tarafından doğal değerlerden yoksun olduğu için eleştirildi. Şu anda farklı ekonomik ve finansal sektörlerden daha fazla sayıda finans endüstrisi oyuncusu kripto para alanına giriyor. Bu durum Wall Street Bankaları ile ilgili bir istisna da değil.

Goldman Sachs ve Wells Fargo’nun kendi dijital para birimlerini oluşturmalarından hoşlanan Pompliano JMP Coin ve Wells Fargo Digital Cash’in oluşturulmasındaki asıl amacın “yalnızca kontrol ettikleri bir merkez bankası” oluşturmak olduğunu işaret ediyor.

Pomp Goldman Sachs ve Wells Fargo’nun kendi dijital para birimlerini oluşurmakla kurumsal merkez bankası yaratmak istediklerine vurgu yapıyor. 

Pomp düzenleyicilerin Wall Street Bankalarını bağımsız bir şekilde kurumsal bir merkez bankası oluşturma yeteneklerinden doğabilecek muhtemel sistematik risklerden sınırlamaları gerektiğine inanmakta.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku