Bitcoin boğaları ve yatırımcıları kararlı görünüyor

0 4

Bitcoin Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 19.600 $ dan bu yana dik bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı; bu kripto para biriminin 2017nin sonlarından bu yana işlem yaptığı en yüksek seviye. Ancak perşembe sabahı bazı borsalarda 16.300 dolara kadar düştü.

Bu düzeltme tamamen tahmin edilemez değildi: Daha önce de bildirildiği gibi bitcoinin 18.000 $ ın üzerine çıkacağını tahmin eden aynı yatırımcı kısa bir pozisyon oluşturmaya başladı.

Yatırımcı BTCnin kripto para piyasasında genellikle piyasanın güçlü bir düzeltmeyi sürdüreceği anlamına gelen temel parabolik yükseliş trendinin altına düştüğünü belirtti.

Ayrıca piyasanın duyarlılık açısından oldukça ileriye gittiğine dair işaretler vardı.

Alice Capitalde çalışan Alex Fiskum geçen gün aşağıda görülen grafiği paylaştı. Grafik Bitcoin pazarındaki tüccarların konumlandırmasının ve duyarlılığının olduğunu gösteriyor. Fiskumun gösterdiği gibi piyasa daha sonra 2019un zirveleri sırasında ve 2017nin tüm zamanların en yüksek seviyelerinden hemen önceki haline son derece benziyordu.

 Yine de düzeltmeye ve piyasanın tamamen tersine döneceğine dair hiçbir işaret göstermemesine rağmen boğalar uzun vadeli Bitcoin boğa durumuna ikna olmuş durumda.

Yatırımcılar fiyat düşüşüne rağmen Bitcoinde hala yükseliş gösteriyor

2.500 $ lık güçlü düşüşe rağmen birçok yatırımcı lider kripto para biriminde yükselişe devam ediyor.

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının arkasındaki önde gelen girişimci Robert Kiyosaki Bitcoin ve altın gibi kıt varlıklar için “ileride harika zamanlar” olduğunu söyledi.

“Bitcoin aya gidiyor. Harika haber. Altın ve gümüş düşüyor. Daha da iyi haberler. Özellikle gümüş satın alma fırsatı. Altın 1750 dolara ve gümüş 19.00 dolara ulaşırsa kaçırmayın.  Haberiniz olsun! Altın gümüş ve Bitcoin için harika zamanlar. Kendinize iyi bakın.”

Kiyosaki pandemi nedeniyle meydana gelen kitlesel para basımının fiat paranın yaygın bir devalüasyona neden olacağına BTC ve diğer şişirilebilir olmayan varlıkları şu anda olduğundan çok daha fazla artıracağına inanıyor.

Güçlü düzeltmelerin boğa piyasalarındaki gidişata eşit olduğunu vurgulamak önemlidir.

BTCnin makro döngülerini tahmin etmesiyle tanınan uzun süredir Bitcoin yatırımcısı olan Bob Loukas düşüşten sonra Twitterda şunları yazdı:

Çoğunun hafızası zayıf. Ocak 2017de Bitcoin tüm zamanların yükseklerinden % 34 düşüş olduğunu unutmayın. 2 ay sonra tekrar keskin bir ralli yeni rekorlar. “

Nexonun kurucu ortağı Antoni Trenchev CNBCye benzer bir yorum yaptı.

Trenchev “herhangi bir sağlıklı piyasanın daha sonraki rallilerden önce geri çekilmelere ve konsolidasyon dönemlerine sahip olması gerektiğini” belirtti.

Yakın gelecekte BTCnin satışının ne zaman azalacağı belli değil. Ancak kripto paranın kripto olarak kaldığını varsayarsak piyasa nihayet istikrar kazandığında sonuncuyu geçecek güçlü bir ralli izleyebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku