Bitcoin boğaları 13 bin doları savunacak

0 0

Bu Cuma günü toplam 62 bin Bitcoin (BTC) opsiyonunun süresi dolacak ve bu 830 milyon dolarlık açık faize eşdeğer. Bu muazzam rakamlar bu opsiyonlarının yüzde 58inin artık değersiz olduğu gerçeğini yansıtmıyor.

Vade tarihine yaklaştıkça mevcut seviyenin üzerindeki alış opsiyonları çok hızlı değer kaybetmeye başlıyor. Cuma sabahı 145 bin dolardan BTC alma fırsatı için 20 dolar ödemeye değmez. Bu nedenle opsiyonların önümüzdeki aya kaydırılması o kadar da yardımcı olmuyor.

Deribit hala değerli olan opsiyonların yüzde 70 pazar payıyla lider. Şu anda 12 bin 500 ile 14 bin 500 dolar arasında 45.5 milyon $ lık satım (satım) opsiyonlarına karşılık 11 bin 500 dolar ile 13 bin 500 dolar arasında 134 milyon dolar değerinde satın alma opsiyonları bulunuyor. Bu nedenle boğalar ayıları 3: 1 oranında tercih ediyor.

Chicago Ticaret Borsası (CME) hala önemli olan Ekim ayı BTC opsiyonları arasında% 26 pazar payına sahip. Mevcut piyasa seviyesinin yakınındaki alım (satın alma) opsiyonlarının toplamı 72 milyon $ iken satım (satma) 1 milyon $ dan azdır. Bu hareket CME opsiyon tüccarları genellikle aşırı derecede yükseliş eğilimi gösterdiği için geçmiş vadelerin dolmasından farklı değildir.

Bu nedenle şu anda BTC opsiyon piyasalarında boğaları tercih eden 160 milyon dolarlık bir dengesizlik var. Bu sürenin belirli bir zamanda gerçekleştiğini düşünen alakalı bir sayıdır. OKEx ve Deribit opsiyonları ve vadeli işlemleri 30 Ekimde 08: 00da (UTC) ve CME birkaç saat sonra 16: 00da (UTC) sona erecek şekilde ayarlanmıştır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku