Paxful, kripto banka kartını piyasaya sürdü

0 0

Bitcoin (BTC) P2P pazarı Paxful Meksikada ilk kripto banka kartını başlatmak için İspanyol neobank Bnext ile ortaklık kurdu.

Ortaklık Paxful’un Meksikalı müşterilerinin herhangi bir ulusal ve yabancı satış noktasında veya PoS’de bir banka kartıyla ödeme yapmak için kripto fonlarını kullanmasına ve hatta ATMlerden ücretsiz olarak nakit çekmesine olanak tanıyacak.

Bnext müşterileri ayrıca kripto alıp satmak için P2P pazarına doğrudan erişime sahip olacak. Paxful Meksikadaki “katı bankacılık düzenlemelerinin” insanları kripto para birimlerine odaklanmaya teşvik ettiğini açıkladı ve kripto borsası Bitsodan Eylül 2019dan Mayıs 2020ye kadar Meksikadaki kripto borsasının hacminde yüzde 342lik bir büyüme olduğunu ortaya koyan rakamları aktardı.

Paxful CEOsu ve kurucu ortağı Ray Youseff ortaklığı finansal tabana yayılma yolunda kritik bir adım olarak nitelendirdi:

“Paxfulda finansal katılımı daha da yakınlaştırma misyonumuzda Bnextin yer almasından mutluluk duyuyoruz. Birlikte kripto para birimi ticaretini küresel olarak daha erişilebilir hale getirirken Meksika nüfusu için güvenli bir bankacılık alternatifi sunmak için çalışıyoruz. Doğru nedenlerle doğru ortaklarla güçlerinizi birleştirmekle ilgili. “

Bnext Meksikalı kullanıcılara piyasada Bitcoin ve Tether (USDT) satın alma ve satma olanağı sunan Paxfulun 300den fazla ödeme yöntemi listesine en son eklemesi.

Temmuz ayında Kolombiya Arjantin ve Meksikanın dünyadaki en çok kripto para kullanıcısı olan altı ülke arasında olduğunu bildirilmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku