Bitcoin boğa piyasası 2016 ya benziyor

0 0

Bitcoin fiyat hareketi 20 bin dolara çıkmadan önce gösterdiği hareketi yinelemesi ile 2016nın son çeyreğinde yaşanan tabloya benzerlik gösteriyor.

“Bitcoin boğa piyasası başladı”

Tanınan analist Willy Woo 10 Ağustos tarihli gönderilerinde Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song tarafından başlatılan tartışmayı katıldı.

Woo “Evet. Boğa piyasası Nisan 2019da tam anlamıyla başladı” dedi ve devam etti:

“Yakın zamanda başlayan şey ise erken ana boğa aşaması. Tıpkı 2016nın son çeyreği gibi yalnızca farklı dinamik ve temalar mevcut.”

Geçtiğimiz günlerde 12 bin doları gören BTC/USD 11.500 dolar desteğine tutunmayı başardı. Birçok analist uzun vadeye pozitif yaklaşıyor.

Bitcoin 12 bin dolarlık destekte bulunamasa da teknik olarak bakıldığında başarısını sürdürmeye devam ediyor.

Popüler istatistik uzmanı Willy Woo piyasa yapısının bu yıl ve 2016 arasında tarihsel olarak hem fiyat yönünü hem de volatiliteyi belirleyen olgunluk açısından büyük bir fark yarattığını ileri sürdü.

“Temalardan biri de büyük kurumsal fonlar için Bitcoinin meşrulaşması ve kitlelerin kripto satın almaya kolayca erişebilmesidir” dedi.

Woo bağımsız varlık fonlarının mevcut boğa döngüsünde Bitcoini benimsemeleri gerektiğini söyledi :

“Bu döngüde Bitcoinin kendisini geleneksel yatırımcılar için meşru bir makro varlık olarak kanıtlayacağını düşünüyorum.”

Bitcoin logarithmic growth curves chart                                                                              Bitcoin logaritmik büyüme eğrileri tablosu

Makro yatırımcıların öngörüsü 10 kat getiri

Makro yatırımcı Dan Tapeiro ise Bitcoinin mevcut boğa piyasasında 5 ile 10 kat getiri sağlayacağı tahmininde bulunuyor.

Bir başka analist olan Positive Crypto Bitcoinin yaklaşık 900 gündür kümelenme aşamasında olduğunu ve bu pekişmenin yakında biteceğini söyledi. Haftalar sonra ise bu durum gerçekleşti.

Analist PlanB yeni araştırmasında BTC/USD paritesinin Aralık 2021e kadar 100 bin doların üzerinde olacağını düşünen yatırımcıların oranının % 50yi geçtiğini belirtti.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku