Bitcoin boğa koşusunun resmi olarak başlamasının 4 temel nedeni

0 0

 Bitcoin sadece iki yıl içinde şu ana kadar olan en önemli boğa koşusu için hazırlanıyor olabilir ve  100 bin dolara kadar ulaşabilir. Popüler bir analist BTCnin bu yönde yükselişi için dört neden öne sürdü.

Popüler kripto para birimi YouTube içerik yaratıcısı DataDash Bitcoinin uzun vadeli bir boğa döngüsüne girdiğine inanıyor. Fikrini ünlü stok-akış modeli yatırımcıların artan hodling (Düşmeye rağmen bitcoini elinde tutup satmama) zihniyeti ve yeni madeni paraların ihraç edilmesi gibi çeşitli faktörlere dayandırdı.

1-Haftalık ve Aylık Boğa Modelleri

Popüler DataDash YouTube kanalının arkasındaki kişi olan Nicholas Mertene göre Bitcoin’in son performansı yaklaşan bir boğa çalışmasını güçlendiriyor. Aralık 2017de tüm zamanların en yüksek seviyelerinden başlayan yaklaşık üç yıllık bir direnç seviyesini inceleyerek başladı.

BTC o zamandan beri haftalık grafikte kapatamadı ancak bu hafta bunu başardı. Merten bunu “Bitcoin için büyük bir an. Haftalık periyotta bile yükseliş trendi yaşıyoruz” dedi…

BU YILIN ZİRVESİNE ÇIKAN BİTCOİN’DE SIRADA NE VAR? TIKLAYIN

2-S2F Modeli

Merten ayrıca ünlü stok akış modeline de değindi. Hisse senedi mevcut stokların (veya rezervlerin) büyüklüğünü temsil ederken akış piyasadaki yıllık BTC arzıdır. Kabaca dört yılda bir meydana gelen halving yeni bitcoinlerin yaratılmasını yarıya indirdiğinden BTC’nin stok / akış oranı varlık fiyatının birkaç yıl içinde madeni para başına gerçekten 100 bin dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

Mayıs ayındaki üçüncü halving’in ardından BTCnin fiyatı hemen tepki vermediği için birçok kişi modeli eleştirmeye başladı. Ancak Merten tarihsel olarak varlığın bazen olaydan aylar hatta yıllar sonra sıçradığını belirtti.

3-HODLing’in Katkısı var.

Bitcoin yatırımcılarının artan HODLing zihniyeti BTC fiyat artışını önerebilecek başka bir gösterge. En az bir yıl boyunca hareketsiz kalan Bitcoin sayısını izleyen 1+ yıllık HODL dalgası tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Daha spesifik olarak tüm bitcoinlerin yüzde 62si bir yıl veya daha fazla süredir hareket etmedi. Merten bunun fiyat için önemini vurguladı çünkü insanların paralarını gerçekten harcamaktan veya satmaktan daha fazla tuttuklarını ima ediyor.

4-Puell Çoklu Metriği

Mertene göre fiyat üstlerini ve diplerini oldukça doğru tahmin ediyor. Ve şu anda nispeten düşük bir konumda yer aldığından BTCnin şimdi değerinin altında olduğundan emin.

Sonuçta tüm bu faktörler Bitcoinin gerçekten önemli bir boğa koşusuna yöneldiğini anlatıyor.

 “Halving olayı nedeniyle mevcut Bitcoin arzında bir düşüşün yanı sıra fiyatı daha yüksek seviyelere ulaşmaya devam ettikçe ve daha fazla insan Bitcoine tutunmaya başladığında talepte bir toparlanma olduğunda  BTCnin fiyatında büyük katların olduğu çok güçlü döngüler. Elde ediyoruz ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku