Bitcoin boğa koşusuna mı hazırlanıyor?

0 0

Yeni bir Bloomberg raporuna göre Bitcoin büyük bir boğa koşusuna hazırlanıyor olabilir.

Bitcoin pazarının kademeli olarak olgunlaştığını gösteren rapor Bitcoin ve altının piyasalardaki kargaşa ve benzeri görülmemiş para teşviklerinden en fazla faydalanacak iki varlık olacağını gösteriyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca Bitcoinin altın ile olan ilişkisinin tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldiğine dikkat çekiliyor. Geleneksel pazarlardaki sarsıntıya rağmen vadeli işlemlerde artan açık pozisyon sayısı ve nispeten daha iyi performans Bitcoinin spekülatif bir kripto varlığından altının dijital versiyonuna kadar olgunlaştığını gösteriyor.

2015teki altın ve Bitcoin’deki volatiliteye dikkat!

Bu noktada altının 180 günlük volatilitesi ile Bitcoin’in 180 günlük volatilitesine dikkat çekiliyor. 2015 yılının ekim ayındakine benzer şekilde altının 180 günlük volatilitesi yükselirken Bitcoin’inkinin düştüğü belirtiliyor. Devamında “Altının volatilitesine karşı Bitcoin’in volatilitesi düşmeye devam etmeli. Ekim 2015’teki tüm zamanların en düşük seviyesi boğa piyasasının başlangıcı olduğundan 180 günlük volatilite ölçümü önemlidir” ifadeleri kullanılıyor.

Raporda ayrıca mayıs ayında Bitcoinde blok ödülün yarısı vurgulandı. Bloomberg analistleri “Mayıs ayında madencilik arzının yarıya indirilmesi bizim görüşümüze göre fiyat için bir başka itici güç olacak” değerlendirmesinde bulunuyor…

Bloomberg raporunda Bitcoin’in bazı önemli göstergelere göre değerinin altında olduğu vurgulanıyor. Ek olarak bu göstergelerin Bitcoin’in dijital altına geçişini desteklediği ifade ediliyor ve şöyle deniyor:

“Artan adres sayısı Bitcoin’in altının dijital versiyonuna geçişini destekliyor”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku