Bitcoin, birkaç hafta içinde tam 16 kez 9 bin doların altına düştü… Peki neden?

0 0

Bitcoin son birkaç hafta içinde tam onaltı kez 9.000 doların altına düştü.

Dakikalar önce önde gelen kripto para birimi geçtiğimiz hafta ikinci kez 9.000 doların altına düştü. Bu makalenin yazıldığı andan itibaren BTC günlük en düşük seviyelerden 50 dolar gibi bir oranla 8.960 dolar seviyesinden işlem görüyor.

9.000 doların altında kayan Bitcoin haftalık mum kapama ve aylık mum kapanışından birkaç gün sonra gelir.

Bu düşüşün zamanlaması göz önüne alındığında yatırımcıların S&P 500 ve diğer küresel pazarların kırmızı renkte açılmasını beklemelerinin tavsiye edilmesi mümkün görünüyor. Sonuçta BTCnin fiyatı küresel piyasalar bir belirsizlik dönemine girdiği için S&P 500 ile son aylarda işlem gördü.

Bitcoinin 9.000 doların altındaki düşüşü büyük tasfiyeleri teşvik etmedi

Devam eden düşüş şimdiye kadar bile büyük bir tasfiyeye yol açmadı.

Kripto türevleri takipçisi Skew.com tarafından paylaşılan verilere göre BitMEXte yaklaşık 5.5 milyon dolarlık Bitcoin longları son bir saat içinde tasfiye edildi.

Bunun çok fazla gibi gelmesi mümkündür ancak aşağı yönde düşüşler sırasında normalde görülen milyonlarca tasfiyenin çok altında yer alıyor.

Düşük tasfiye seviyesi Bitcoinin makro perspektiften zar zor hareket ettiği ve sadece 100 dolar düşmesiyle ilişkilendirilebilmesi mümkündür.

Analistler Ne Diyor?

Bitcoinin 9.000 doların altındaki hamlesi birkaç dakika önce gerçekleşti ve analistler buna hala tepki gösteriyor.

Blockrootsun kurucusu Josh Ragere göre 8.900 doların altındaki bir hareket daha da düşük seviyelere doğru bir hamle getirecek. Geçen hafta ayrı bir analizde Bitcoinin 8.900 dolar desteğini kaybetmesinin muhtemelen 8.500 dolara inmesine neden olacağını belirtti.

Boğalar için kripto para birimi henüz bu seviyeyi kaybetmedi. Ancak bu hareketin hala devam ettiği düşünüldüğünde olabilitesi bulunuyor.

Bloomberg Intelligence üst düzey bir meta stratejisti olan Mike McGlone 2 Temmuzda şunları yazdı:

“Bitcoin oldukça spekülatif bir varlıktan altının kripto eşdeğerine geçişini genişlettikçe volatilite azalmaya devam etmeli ancak son sıkıştırmanın daha yüksek fiyatlar yoluyla çözülmesini bekliyoruz.

Bu Bitcoinin temel bilgiler nedeniyle daha yüksek olacağına dair kapsamlı bir rapor yayınladıktan kısa bir süre sonra geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku