Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 kripto para birimi

0 5

BTC / USD

Bitcoindeki yardım rallisi 1 ve 2 Temmuzda 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (9.234 $) üzerine çıkmadı; bu ayıların bu direnç seviyesini agresif bir şekilde savunduğunu gösterdiğinden olumsuz bir duruma işaret ediyor.
BTC / USD günlük grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                       BTC / USD günlük grafik

Ayılar CoinMarketCapte en üst düzeyde yer alan kripto para birimini 8.910 dolar ile 8.825 doların hemen destek bölgesinin altına batırırsa 8.628 dolara düşüş mümkün görünüyor. Böyle bir hareket ayıların her fırsatta satış yaptığına işaret edecek.

8.628 doların altında düşüş kritik destek görevi görmesi muhtemel olan 8.130.58 dolara kadar çıkabilecek. Bu desteğin güçlü bir şekilde sıçraması yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunacak. Tersine eğer ayılar BTC / USD çiftini 8.130.58 doların altına düşürürse yeni bir düşüş trendi başlaması muhtemel duruyor.

Şu anda 20 günlük EMA kademeli olarak düşüyor. Nispi güç endeksi son birkaç gündür 50nin altında işlem görüyor ve bu da ayılar için bir avantaj sunuyor. Mevcut seviyelerden bir rahatlama rallisinin 50 günlük basit hareketli ortalamada (9398 $) dirençle karşılaşması olasılıklar dahilindedir.

Azalan kanalın düşüş trendi çizgisinin kırılması boğaların geri döndüğünün ilk göstergesi olacak.
BTC / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                  BTC / USD 4 saatlik grafik

Her iki hareketli ortalama da 4 saatlik grafikte aşağı doğru eğiliyor ve RSI 40 seviyesinin altına düşüyor bu da ayıların kısa vadede üstünlüğü olduğunu gösteriyor.

Fiyat 8.91004 dolara düşerse bu destek seviyesinin dördüncü tekrarlaması olacak. Genellikle bir destek seviyesi tekrar tekrar test edildiğinde zayıflama eğiliminde oluyor. Bu seviyenin altındaki güçlü bir kırılma yatırımcılara kısa vadeli fırsatlar sunacak.

Ancak çift 8.910.04 dolar seviyesinden yükselirse boğalar fiyatı kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Kanalın yukarısındaki (UTC saatinde) kısa vadeli eğilim ilk hedef hedefi 9800 dolar ve ardından 1005852 dolarlık bir tekrar testle boğa lehine kayacak.

NEO / USD

Kritik 9.21399 dolar desteğinden geri tepme 20-gün EMA ya ($10.23) bile dokunamadı; bu boğaların NEOyu daha yüksek seviyelerde satın almak için acele etmediklerini gösteriyor.

NEO / USD günlük grafik.  Kaynak: Tradingview                                                                                                                                                                                             NEO / USD günlük grafik

20 günlük EMA aşağı doğru eğiliyor ve RSI 40 seviyesine yakın bu da ayıların üst ele sahip olduğunu gösteriyor. Bir kez daha 9.21399 doların altına düşürmeye çalışılacak.

Ayılar başarılı olursa 9.21399 doların altındaki bir kapanış (UTC saati) 5.25687 dolar hedefi olan bir düşme head ve shoulders modelini tamamlayacak. Ancak boğalar düşüşü dolarda durdurmaya çalışacağından hedefe doğrudan bir düşüş olması pek olası görünmüyor.

Fiyat yine 9.21399 dolarlık destek seviyesinden geri döner ve 50 günlük SMAnın (10.63 $) üzerine çıkarsa bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak.
NEO / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                  NEO / USD 4 saatlik grafik

Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğimli olup RSI ayıların üst ele sahip olduğunu gösteren negatif bölgede rahatça bulunuyor. 9.63407 doların altında bir kırılma 9.21399 dolara düşme olasılığını artıracak.

Boğalar eğilimleri başlatmak için ayılar altından kopmak isteyecekken onu savunmaya çalışacağı için bunun dikkat edilmesi gereken kritik bir seviye olduğuna işaret ediliyor.

Boğalar NEO / USD paritesini 10.28183 doların üzerine çıkarırsa kısa vadeli düşüşün sona ermesi olası görünüyor.

Ancak ayılar 9.21399 doların altında kalırsa yeni bir düşüş trendi olması muhtemeldir. 8.60349 dolardan ve bunun altındaki 8.16228 dolardan küçük bir destek bulunuyor. Ancak her iki destek de kırılırsa 7 dolara düşmek söz konusudur.

TRX / USD

Tron ( TRX ) şu anda simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Bununla birlikte bazen simetrik üçgen de tersine bir desen olarak hareket edebileceğinden bir ticarete başlamadan önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek en iyisi olarak biliniyor.
TRX / USD günlük grafik.  Kaynak: Tradingview

                                                                                                                                                                                      TRX / USD günlük grafik

Boğalar CoinMarketCapte 17. sıradaki kripto para birimini üçgenin direnç çizgisinin üzerinde itebilirse gücü işaret edecek. İlk hedef 0.01864 dolardır ve bu seviye ölçeklendirilirse 0.0217882 dolar desen hedefine bir ralli mümkündür.

Ancak fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse zayıflığa işaret edecek. Böyle bir durumda üçgenin destek hattına bir düşüş olması muhtemel görünüyor.

Üçgenin altındaki bir kırılma fiyatı 0.012 dolara sürüklenir ve bu destek de kırılırsa düşüş desen hedefine 0.0102118 dolara kadar uzayabilecek.
TRX / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                              TRX / USD 4 saatlik grafik

50 SMAya yakın olan mumların üzerindeki grafikte elips olarak işaretlenen uzun fitiller boğaların agresif bir şekilde bu desteği savunmaya çalıştıklarını gösteriyor.

Boğalar mevcut sıçramayı simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerinde taşıyabilirse 0.0177451 dolara ve ardından 0.01864 dolara bir ralli mümkündür.

Ayılar TRX / USD çiftini 50-SMAnın altına düşürebilirse bu yükseliş görünümü geçersiz kılınacak. Böyle bir durumda üçgenin destek hattına bir düşüşle sonuçlanan daha fazla satış çekmesi muhtemeldir.

XTZ / USD

Tezos 27 Haziranda 2.2131 dolarlık kritik desteğe yakın bir yerden sıçradı. Ancak boğalar fiyatı daha yüksek seviyelerde talep eksikliği gösteren 20 günlük EMAya (2.46 $) bile taşıyamadı.
XTZ / USD günlük grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                      XTZ / USD günlük grafik

Tekrar 22131 dolar desteğine geri döndü. Bu destek yol açarsa daha fazla satış çekmesi muhtemeldir.

Desteğin altındaki bir kapanış (UTC saati) 1.2945 dolar hedef hedefi olan çift üst modeli tamamlayacak.

20 günlük EMA aşağı doğru eğiliyor ve RSI aşırı satım bölgesine yakın bu da ayıların üst ele sahip olduğunu gösteriyor.

Mevcut seviyelerdeki toparlanma 20 günlük EMAnın üzerine çıkarsa bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak.
XTZ / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                   XTZ / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik ayıların 50-SMAyı agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğimli olup RSI negatif bölgededir bu da ayıların üst ele sahip olduğuna işaret ediyor.

Ayılar kritik desteğin altında 2.2131 dolardan kırılabilirse 2.0581 dolara ve ardından 1.80 dolara düşme olasılığı bulunuyor. Boğalar XTZ / USD çiftini 50-SMAnın üzerine itebilirse bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak.

VET / USD

VeChain ( VET ) bir buçuk yıldan uzun bir süredir olumsuz bir tablo sergiledi. 4 Temmuzda boğalar fiyatı 0.011 dolar genel direnç seviyesinin üzerine iterek yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyor. Bu kopuşun hedef hedefi 0.020 dolardır.
VET / USD günlük grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                   VET / USD günlük grafik

VET şu anda daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya kaldı. Genellikle uzun bir konsolidasyondan kırılma seviyesini düzeltiyor ve yeniden test ediyor ancak bazen momentum güçlü ise geri çekilme sığ olabiliyor.

Bu durumda kırılma seviyesi 0.011 dolardır ancak fiyatın bu seviyeye düşmesi gerekmiyor. Geri çekilme alıcıları 001256 dolar ve altında olan 0011519 dolarda buluyor. Bu da yukarı hareketin en son ayağının % 50 ve % 618 Fibonacci düzelme seviyeleridir.

Ayılar fiyatı 0011 doların kırılma seviyesinin altına düşürürse yükseliş görünümü geçersiz kılınacak.
VET / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                 VET / USD 4 saatlik grafik

Yukarı hareketin son ayağı RSIyı aşırı alım bölgesine itti ve bu da VET / USD paritesinin kısa vadede aşırı ısındığını gösterdi.

Şu anda çift 20-EMAya uzanması muhtemel bir geri çekilme durumundadır. Bu desteğin geri sıçraması yükseliş eğilimini devam ettirebilecek ve bu da olası hamlenin daha yükseğe çıkması için bir fırsat olacak.

Fiyatı daha yüksek kovalamak yerine riski azaltmak için geri çekilmeyi beklemek daha iyi bir strateji olacağı düşünülüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku