Bitcoin, bir sonraki kırılmadan önce yeni 10.000 Dolarlık taban çizgisinde konsolide oluyor

0 0

Statistanın verilerine göre önde gelen küresel borsalarda ortalama fiyatını oluşturan Ağustos ayı Bitcoin endeks değeri 11.643 Dolar olarak kaydedildi.

Bununla birlikte analistlerin Bitcoin fiyatını artıracağına dair spekülasyonlarına rağmen Eylül ayına büyük bir gerileme ile başladı.

Son beş gün boyunca Bitcoin 11.000 Doların oldukça altındaki seviyelerde bulundu. Büyük satışlarla destek seviyeleri coinin %15ten fazla değer kaybetmesine neden oldu. Yazım sırasında Bitcoin % 2.11 düşüş ile 10.245 Dolar seviyesinde işlem gördü.

Gemininin kripto kurucusu ve yatırımcı Tyler Winklevoss10.000 Dolarlık direnç seviyesinin üzerindeki bu düşüşü Bitcoinin fiyatı için yeni bir temel olarak nitelendirdi. Bu durum Bitcoinin bir kırılma için hazırlandığı anlamını taşıyor.

“Bitcoin düşüşünün 10.000 Doların çok altında olduğunu hatırlıyor musunuz? Şimdi Bitcoin fiyatı yeni taban çizgisi olan 10.000 Doların üzerinde yer alıyor. Bitcoin bir sonraki atılımından önce konsolide oluyor.

Bitcoinin bir kırılmadan önce mevcut CME aralığını doldurma olasılığı yüksek

Bazı kripto yatırımcıları ve analistleri Bitcoinin daha da düşeceğini ve büyük olasılıkla 11.000 Dolar üzerindeki daha yüksek bir direnç seviyesinde bulunmadan önce mevcut CME boşluğunu dolduracağını öngörüyor.

Kripto analisti Josh Rager Twitter aracılığıyla “BTC CME vadeli işlemleri 10.620 Dolardan kapandı bu nedenle herhangi bir fiyat eylemi hafta sonu kapanış fiyatından daha düşük olacak gibi görünüyor” şeklinde yazdı.

Bitcoin yatırımcılarının BTCnin fiyat hareketini tahmin etmek için kullandıkları en önemli teknik analiz araçlarından biri olan CME vadeli işlemler açığı Bitcoin de dahil olmak üzere bir varlığın yakın ve açık fiyatı arasındaki değişiklikleri gösteriyor.

Genellikle aralık piyasada ticaret faaliyetinin çok az olduğunda veya piyasa dolduğunda fiyat her iki yönde de keskin bir şekilde hareket ettiğinde ortaya çıkıyor.

Bitcoin bir fiyat aralığına sahip olduğunda yatırımcılar daha yüksek fiyatları savunuyor. Bu ise çok geçmeden boşluğu doldurmak için geri düşüyor. Bu durumun realitede gerçekleşme olasılığı % 95 olarak görünüyor.

Bitcoin bir destek seviyesi olarak 10.000 Dolar kaybederse ne olacak?

Winklevossun düşüncesinin tam tersi olarak mevcut Bitcoin fiyat hareketinin 10.000 Dolar taban çizgisinin altına düşmesi yüksek ihtimaller arasında yer alıyor. Kripto yatırımcısı olan Kripto Michael Bitcoinin 10.000 Doların altına düşmesi durumunda 9.600 Dolar ile 9.900 Dolar arasındaki açık CME boşluklarının büyük olasılıkla doldurulacağını ve 9.600 Doların daha yüksek bir olasılık olduğu gibi farklı bir bakış açısı sundu.

Büyük ihtimalle hafta sonu ticaret faaliyeti de yeni bir CME boşluğu oluşturarak kısa vadeli bir fiyat rahatlamasına neden olacak. Boşluğun kapanması Bitcoin için yeni bir alt anlamına geliyorken bu ise direnç olarak 10.000 Dolarlık daha yüksek seviyelerin tutulacağına işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku