ETH işlem ücreti % 58 düştü

0 0

Ethereum fiyat düşüşünde olumlu olarak görünebilecek tek nokta bugün yaşanan iyileşme haricinde Ethereum işlem ücretlerindeki düşüşün gerçekleşmesidir.

Bitinfochartstan gelen verilere göre Çarşamba günü Ethereumdaki ortalama işlem ücreti 14.5 Dolara ulaştı. Bu 2018den bu yana bir Ethereum işleminin en yüksek ortalama maliyeti oldu.

ETH fiyatı 487 Dolardan % 20 bir düşüş ile 390 Dolara indi. Cuma günü ortalama işlem ücreti % 58 ile 6.1 Dolara geriledi.

Bununla birlikte uzmanlar ETH düşüşünün işlem ücreti ile tam olarak bağdaşmadığının altını çizdi. ETH fiyatı bugün itibariyle Cuma gününe göre % 19 düşüş ile 317 Doları gördü. Ancak ETH işlemlerinin ortalama maliyetinde 7.6 Dolar artış yaşandı. Bu değer 2018den bu yana en yüksek işlem ücreti oldu.

ETHdeki işlem ücreti artışının sebebi bu alandaki faaliyetlerin artmasına bağlı olarak ortaya çıktı. Coine olan ilgi bu yaz Defınin yükselişinden krediler sentetik hisse senetleri ve merkezi olmayan borsalar gibi gözetim dışı finansal hizmetlerden bu yana arttı. Yatırımcılar Haziran ayından bu yana akıllı sözleşmelere 8 milyar dolar harcadı.

Bu dönemde DeFinin tamamına yakını ETHde gerçekleştiği için artan faaliyet göz önünde bulunduruluyor.

Network kullanımı yaklaşık % 96 olarak kaydedildi. Daha yüksek olması durumunda ağın tıkanarak kullanılamaz duruma gelmesi söz konusudur. Ölçeklendirme çözümleri çalışıyor ve kapasitesini büyük ölçüde artıracak olan Ethereum 2.0nin içinde bulunduğumuz yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku