Bitcoin bir sonraki en büyük enflasyon için çare olabilir

0 1

Yüksek profilli yatırımcılar enflasyonun yükselme olasılığı konusunda endişe duyuyorlar ve buna karşı korunmak için kripto para birimine yöneliyorlar.

Raporlar Haziran ayı ortalarında İngilterenin enflasyon oranlarının dört yılın en düşük seviyesinde olduğu uyarısında bulunurken yüksek profilli fon yöneticileri hükümetlerden ve merkez bankalarından gelen COVID-19 uyarısının nihayetinde fiyatları artıracağından endişe etti.

Piyasadaki son raporda ünlü finansal riskten korunma fonu yatırımcısı Paul Tudor Jones şunları söyledi:

“Büyük para enflasyonuna” tanık oluyoruz – gelişmiş dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyen her türlü paranın benzeri görülmemiş bir şekilde genişlemesi. Para basımı ile sağlanan yüksek borcun ortadan kaldırılması zordur. Enflasyon beklentileri bir gün bu gerçeğe cevap verebilir. ”

Londra merkezli Odey Asset Managementın kurucusu Crispin Odey de enflasyonun kaçınılmaz olduğunu kabul ediyor. Odey “Kısa vadede para enflasyon bahisinden kazanılacak” şeklinde yazdı. Potansiyel enflasyonun ufukta görünmesiyle yatırımcılar yeni başlayan ekonomik kriz sırasında varlıklarını korumak için bir sonraki büyük çareyi arıyor.

Bitcoin Yeni Altın mı?

Jones birincisi fonu Tudor Investment Corporationı Bitcoine (BTC) yatırmak olduğuna karar verdi. Yatırımcılara aynı raporda Jones “Tahmin etmek zorunda kalırsam bahse girerim Bitcoin olacak. Bitcoin 1976da işe ilk girdiğimde bana altın hatırlatıyor” dedi.

ABD Federal Rezervi 10 Haziranda faiz oranlarının 2022ye kadar % 0a yakın kalacağını belirledikten sonra Bitcoin geri dönmeden önce 24 saat içinde % 16 artarak 10.000 doları geçen kısa ömürlü bir çalışma gördü.

Kurumsal yatırım yöneticileri son birkaç yıl içinde kripto paralarıyla her geçen gün daha fazla ilgileniyor. Yakın tarihli bir rapor ABD ve Avrupadaki yaklaşık 800 kurumsal yatırımcının yaptığı bir ankette Avrupadaki firmaların % 45inin kripto varlıklarına sahip olduklarını söyledi. Rapor devam ediyor:

“Ankette beklendiği gibi kripto koruma ve risk sermayesi fonlarına daha yüksek giriş olduğu aynı zamanda mali müşavir yüksek net değere sahip bireysel ve aile ofisi segmentleri de ortaya çıktı.”

Tüketiciler de artan ilgi belirtileri gösteriyor ve İngiltere Mali İşler Kurumu tahmini 2.6 milyon kişinin bir noktada kripto varlıklar aldığını aktararak geçen yılki miktarın neredeyse iki katı olduğunu bildirdi.

Daha kolay erişim

Yönetim kurulu yatırımcıları aynı eğilimlerden yararlanabiliyor ve Bitcoin aracılığıyla enflasyona karşı korunmanın faydalarını fark edebiliyor. Ancak kripto pazarlarına erişmek zaman zaman aşırı derecede kıvrımlı olabiliyor kripto borsaları kullanıcılara ayrıcalık için ağır ücretler yüklüyor. Ancak son birkaç yıldır kripto piyasalarının olgunlaşması söz konusu oldu. Artık en uygun fiyatlı kriptoya anında ve güvenli erişim sağlayan daha tüketici dostu kullanımı kolay platformlar kuruldu. Bu platformların kullanıcıları paralarını rekabetçi fiyatlarla dijital para birimlerine anında ve zahmetsizce alıp bakiyelerini gerçek zamanlı olarak izleyerek fayda sağlayabilecek.

En hızlı atın sahibi ol

Dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler bir pandemi ile başa çıkmaya çalışırken bu benzeri görülmemiş zaman boyunca dünya çapındaki yatırımcılar pozisyonlarını yeniden ayarlamak zorunda kalıyor. Bununla birlikte Bitcoini potansiyel enflasyona karşı korunmak için kullanmak sadece bu dünyanın Joneses ve Odeyleri alanında değildir. Yeni teknoloji platformları Birleşik Krallık sakinlerinin para birimlerini tek bir hesapta birleştirerek varlıklarını benzer şekilde korumasını çok daha kolay hale getiriyor ve kripto para birimlerini daha kolay kullanılabilir hale getirmeye yardımcı oluyor.

Jones “Büyük Para Enflasyonu” makalesinde “En iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı atın sahibi olmaktır” dedi. Bitcoinin arkadan hızlıca geldiğine açıkça inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku