Bitcoin beş farklı baloncuğu atlattı… Ancak…

0 0

Son 10 yıl finans piyasaları açısından son derece ilginç geçti Geen bu 10 yılda en çok dikket çeken ise Bitcoin’deki gelişim oldu. Bu süreç fazlasıyla dikkat alınmayı hak ediyor. Zira son 10 yıldaki gelişimi Bitcoin’in piyasaya sürülecek en modern para biçimlerinden biri olmaya devam ettiğinin kanıtı.

İnişli çıkışlı Bitcoin seyri devam ediyor

Bitcoinin gelişiminde aksilikleri olmadığı söylenemez. Aslında Bitcoinin kolayca başarısız olabileceği birden fazla kilit dönem vardı. Brian Armstrongun açıkladığı gibi beş farklı baloncuk oldu bu dönemde.

Her baloncuk büyük bir Bitcoin fiyat düşüşüne neden oldu. Ancak kripto para birimi oldukça hızlı bir şekilde geri dönmeyi başardı. Analistlerin uzmanların ve piyasa oyuncularının çoğu için bu artan inceleme ve baskı altına girdiğinde Bitcoin’in gerçekten ne kadar güçlü olduğunun açık bir göstergesi.
İnişli çıkışlı bitcoin yolculuğu medya tarafından da iyi belgelendi. 

Volatilite zaman zaman üst seviyelere çıktı. Ne yazık ki bu aynı zamanda bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi için büyük bir dezavantaj yarattı. Bunu sonucu olarak şimdi Bitcoin ve altcoinleri her şeyden önce spekülatif yatırım olarak sınıflandıran oyuncuların sayısı hızla artıyor. 

Ancak temelde zaten bu varlıklar bu şekilde kullanılıyor. Kripto para birimi için uzun vadeli yatırım konusu şu anda tartışmaya açık. Bunun etkisini önümüzdeki dönemde kötü bir şey olmasa dahi volatilitenin azalması şeklinde görmemiz muhtemel…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku