Bitcoin bende hayal kırıklığı yarattı

0 0

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan Bitcoini bugün İş Yatırım Youtube kanalında yayınlanan bir videoda değerlendirdi. 
Manukyan Bitcoinde yaşanan düşüş nedeniyle hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

MANUKYAN: YÜKSELİŞ İÇİN 9 BİN 400’ÜN AŞILMASI ŞART… TIKLAYIN

Analist şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bitcoinin tekrar bir hayal kırıklığı olduğunu söyleyebilirim. Sonuç olarak altın tarafında margin call ile yapılan satışlar makul. Çünkü altın ve gümüş gibi enstrümanlar tüm finans piyasasının sahip olduğu enstrümanlardır. Bu nedenle zor zamanlarda nakit para çekme sorunu olabilir ancak Bitcoin tarafının profesyonel portföylerde çok fazla yer olmadığını ikincisinin piyasaya uygun hareket etmediğini biliyoruz. Yani senaryo burada bana pek mantıklı gelmiyor. Tüm varlıklar satışta Bitcoin de satışta veya insanlar Bitcoinlerini satıyor ve margin call karşılıyorlar. Bitcoin pazar düştükçe hayatta kalabileceği kendini gösterebileceği bir noktaydı. Bunu başaramadı ve bu testle başarılı olamadı. Ancak bu kötü bir trendle karşı karşıya olduğumuz anlamına gelmez. Bu noktada biraz daha düşüş olabilir.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku