Bitcoin bazılarının düşündüğünden daha iyi durumda.

0 0

Bitcoinin fiyatı 10 bin 900 dolar seviyeelrini gördükten sonra tekrar düştü. Buna rağmen Bitcoin aslında bazılarının düşündüğünden daha iyi durumda.

Kripto para biriminin devam eden düşüşü BTC ve endüstrinin geri kalanı için bir dizi temelde düşüş eğilimiyle karşı karşıya.

Bu eğilimler KuCoinin 200 milyon doları aşan kripto para birimini hacklemesi BitMEXin Amerikan düzenleyiciler tarafından mahkemeye verilmesi ve Başkan Trumpın Covid-19 testinin pozitif çıkmasıdır.

Analistler bu haberler ışığında Bitcoinin sadece yüzde 3-4 oranında düşmesinin olumlu bir gösterge olduğunu düşünüyor.

Ağustos sonu ve Eylül başında kripto para birimi başarısız teşvik paketi görüşmeleri nedeniyle yüzde 20 değer kaybetti.

Analistler Umutlu

Bitcoin şu anda 11 bin dolara yakın haftalık yüksek seviyelerden düştü ve 10 bin550 $ dan işlem görüyor. Bu fiyat performansı yükselişten uzak olsa da analistler bunun makro bağlamda son derece olumlu bir işaret olduğunu söylüyor.

Bitcoin 2018de veya 2019da kripto para birimini sarsacak olan üç temel olaya rağmen çok az değer kaybetti. 

Başkan Trumpın testi pozitif çıktı ve bu da piyasalarda düşüşe neden oldu.

BitMEX ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu tarafından kara para aklamayı önleme  nedeniyle suçlanıyor.

KuCoinden Eylül ayı sonunda 200 milyon dolar değerinde kripto para hacklendi. Son yıllarda böyle büyük ve olumsuz  haberler dizisi güçlü bir düzeltmeye yol açardı ancak Bitcoin ve altcoinler büyük ölçüde dayanaklılık gösterdi.

Altcoinlerin Bitcoin kadar başarılı olmadığını belirtmekte fayda var. Ethereum da dahil olmak üzere en yüksek altcoinler yerel zirvelerinden % 10un üzerinde düşerken BTC sadece % 3-4 düştü.

 Bu önemli olaylar karşısında Bitcoinin direncini değerlendiren bir yatırımcı aşağıdaki tabloyu paylaştı:

 BTC 10 bin 500 Dolar Seviyesinden Düşmemeli

Kripto para bu haberler karşısında iyi bir konumda kalsa da ileriye dönemde 10 bin500 $ seviyesini tutmalı. Analistler 10 bin500 doların Bitcoin için haftalık ve aylık ölçekte önemli bir fiyat seviyesi olduğunu söylediler.

Birincisi ve en önemlisi kripto para birimi son 12 ayda üç ayrı rallide 10 bin 500 doların üzerine çıktı. İkincisi 10 bin 500 dolar Haziran 2019un aylık mumunun zirveye çıktığı yer ve Bitcoinin tutması gereken önemli bir teknik seviye olduğunu gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku