Bitcoin balinalarının sayısı 4 yılın zirvesinde

0 0

Piyasa trendini etkileme yeteneğine sahip büyük yatırımcılar olan bitcoin “balinalarının” sayısı son fiyat rallisinin yanı sıra dört yılın en yüksek seviyesine sıçradı.

Glassnode veri kaynağına göre pazar günü itibarıyla en az 1.000 BTCye sahip tek bir ağ katılımcısının elinde tuttuğu adres kümeleri olan balina varlıklarının nüfusu 1.939 idi.

Balina varlıkları metriği geçen hafta yüzde 22 arttı ve muhtemelen Bitcoinin fiyatı etrafındaki yükseliş baskısına katkıda bulundu.

Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi Nisan ayından bu yana en iyi tek haftalık performansını kaydetmek için geçen hafta yüzde 13ün üzerinde yükseldi.

Yükseliş trendi PayPalın Bitcoini desteklediğini açıklamasının ardından çarşamba günü hız kazandı ve fiyatlar Perşembe günü 13 bin 300 doların üzerine 13 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

ABD doları arzındaki yüzde 20lik artışla birlikte balina varlıklarının sayısı bu yıl yüzde 13ten fazla arttı.

Analist ve The Bitcoin Forecast haber bülteninin yazarı Willy Wooya göre veriler yüksek net değere sahip bireylerin Bitcoini enflasyona karşı bir koruma olarak gördüklerini gösteriyor.

Birkaç büyük halka açık şirket yakın zamanda Bitcoin yatırımlarını açıkladı ve kripto para biriminin geleceğine güçlü bir güven oyu sağladı.

Serbest yatırım fonu milyarderi Paul Tudor Jones Bitcoinin rallisinin yeni başladığına inanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku