BTC fiyat analizi

0 0

Bitcoin için Eylül ayı iyi geçmedi.

Fiyatların kapanışta olduğu yerde kalacağı varsayıldığında Bitcoin fiyatları aylık açılıştan % 7.5 oranında azalacak. Varlık geçen yıl Eylül ayında % 13.5 ve bir önceki yıl % 5.96 düştü.

Bununla birlikte Skew verileri BTCnin 10.590 Dolar üzerinde kaldığı takdirde yılın ikinci çeyreğini yükseliş ile sonlandırabileceğini belirtti.

Önümüzdeki aydan itibaren Bitcoinin en iyi performans göstereceği bir süreç başlayacak. Bunun ise kripto dünyasının beklediği yıllık en yüksek seviye getireceğini söylemek mümkün görünüyor.


                                                                                  Bitstamp BTC / USD 4 Saatlik Grafik

Kısa vadede izlenecek BTC fiyat seviyeleri

4 saatlik BTC / USD grafiğinde Bitcoin fiyatının turuncu ile gösterilen yükselen kanalın içinde kaldığını ve 10.680 Dolarlık haftalık açık direncin keskin bir şekilde reddedilmesinin ardından kısa bir süre önce 10.780 Dolar seviyesinde alt kanal desteğine geri döndüğü görülüyor.

200-EMA tarafından güçlendirilen bu özel fiyat noktası bu seviyeyi kısa vadede kırmayı daha da zorlaştıracak.

Kanalın medyan çizgisi (kesikli beyaz çizgi) boğaların dipten kurtulmaya çalışmalarından dolayı geçici bir direnç olarak hareket edecek.

Biraz daha aşağıya bakıldığında satış momentumu önümüzdeki birkaç mum üzerinde yükselmeyi sürdürürse BTCnin kanaldan atıldığını görmek olasıdır. Bu durumda son 9 gün içerisinde 10.570 Dolar seviyesinin destek ve direnç görevi olarak hareket ettiği için tepki oluşturması muhtemeldir. Bu seviyenin hemen altında daha fazla düşüşün gerçekleşmesini engellemesi gereken büyük kanal desteği (sarı) yer alıyor.

 Haftaiçi trendi düşüşe geçmeden önce kısa dönemde BTCnin 10.780 Dolar üzerindeki seviyelerde ve günlük açılışı olan 10.839 Doların üzerine çıkması bekleniyor.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku