Bitcoin balina sayısında, Eylül 2017 nin izleri görünüyor

0 0

Çok büyük miktarda Bitcoin sahibi olan yatırımcıların sayısı kripto para biriminin ralliden 20.000 dolara çıkmasından bu yana kripto topluluğunun görmediği seviyelere yaklaşmaya başlıyor. 

Glassnode’un 15 Haziran tarihli The Week On-Chain raporuna göre Ocak 2020’den bu yana Bitcoin balinalarının sayısında (1000 BTC veya daha fazla yatırım yapan tüccarlar) istikrarlı bir büyüme var.

Kripto analitik sitesi şu anda bu balinaların 1882 olduğunu sayıların BTCnin 20.000 dolara yükselmeye başladığı Eylül 2017de rakiplerine benzediğini söyledi. Bununla birlikte aynı sayıda balina fiyatın 420 doların altında olduğu Mart 2016da büyük miktarlarda Bitcoin tuttu.
 

“BTCnin fiyatı şimdi bu balinaları ilk gördüğümüzden 20 kat daha fazla bu da balinalar tarafından daha fazla servetin bulunduğunu ima ediyor. Bununla birlikte her balina tarafından tutulan ortalama bakiye bu dönemde azaldı böylece balinalar aslında 2016dan daha az BTC ve 2017den daha az servet (USD cinsinden) taşıyor. 

Piyasaları harekete geçirme gücü

Nisan ayında birçok Bitcoin balinasının HODLer olduğunu önemli bir piyasa düzeltmesi ile karşı karşıya kalsa dahi dijital varlıklarını beş yıla kadar taşımadığını veya nakde çevirmediği bildirildi. 12 Martta BTCnin fiyatının 3.600 dolara kadar düştüğü kripto katliamı sırasındabirçok balina fonlarını taşımadı.

Bununla birlikte balinalar hala BTCNİN fiyatını önemli ölçüde etkileme yeteneğine sahip görünüyor. 15 Haziranda BTC balinaları BitMEXin kripto borsasında uzun süre 30 milyon doları tasfiye ettiği ve rezervlerini diğer borsalarda sattığı gerekçesiyle kripto para biriminin fiyatı haftada ilk kez 9.000 doların altına düştü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku