BİTCOİN ATM ÜRETİCİSİ YASAL ZORLUKLAR NEDENİYLE İSVİÇREYE TAŞINIYOR

0 0

Bitcoin (BTC) (ATM) üreticisi Lamassu diğer ülkelerdeki yasal düzenleme zorlukları nedeniyle İsviçreye taşındı. 

Şimdi Lamassu Industries AG olarak adlandırılan Lamassu İsviçrenin Lucerne kantonuna taşındı çünkü firma “kuralların iyi tanımlandığı ve düzenleyicilerin inovasyonun yanlısı olduğu bir yerde” olmak istiyor. Kripto para ATM’si üreten Lamassu yaptığı iş yüzünden farklı farklı sorunlarla karşılaştığını belirtiyor. Lamassu tarafından yapılan açıklamalara göre şirket şu ana dek 15 farklı bankayla yaptığı görüşme sonucunda ret cevabı aldı. Ek olarak şirket kendi sitesinde Bitcoin kelimesini kullandığı için ödeme işlemcisi Stripe tarafından reddedildi. İsviçre kripto dostu yaklaşımı ve Zug şehrinde bulunan “Crypto Valley” blok zinciri geliştirme merkezi ile ünlüdür. Aralık ayında Zug Avrupanın en hızlı büyüyen teknoloji topluluğu oldu.

Kripto para sektöründeki pek çok şirket yasal gerekçelerle İsviçre’ye geçiş yapmaya devam ediyor. Ancak bu şirketlerin tek adresleri İsviçre değil. Özellikle Malta gibi ülkeler de bu alanda oldukça önemli gelişmelere imza atıyorlar. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance geçtiğimiz Haziran ayında Malta’da bir banka hesabı açmıştı. Binance Malta’daki düzenlemelerin şirket için büyük avantajlar sağlayabileceğini düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku