TEKNOLOJİ DEVİ APPLE ıN PİYASA DEĞERİNDEN BİR GÜNDE 75 MİLYAR DOLAR SİLİNDİ.BU RAKAM BİTCOİN İN PİYASA DEĞERİNE ÇOK YAKIN

0 0

Teknoloji devi Apple’ın hisseleri dün borsaların açılışının ardından yaklaşık yüzde 10 oranında değer kaybederek büyük düşüş gösterdi. Yaklaşık 75 milyar dolarlık piyasa değeri bir anda silinmiş oldu. En büyük kripto para olan Bitcoin‘in piyasa değerinin 67 milyar dolar olduğunu düşünürsek Appleın kaybını daha iyi anlamış oluyoruz.

Hisselerdeki bu sert çöküş CEO Tim Cook’un yatırımcılara gönderdiği mektupta daha önce 89 – 93 milyar dolar olarak açıklanan 2019 mali yılının ilk çeyreği için gelir öngörüsünün 84 milyar dolara indirildiğini söylemesinin ardından oldu. Cook ayrıca mektubunda Çin’deki ekonomik yavaşlamanın büyüklüğünü tahmin edemediklerini söyleyerek  iPhone Mac ve iPad modellerindeki satışın büyük oranda azaldığını söyledi.

Apple’ın satış tahminlerini revize etmesi en son 20 yıl önce görülmüştü. Bu revizeyle beraber fiyatının aşağı yönlü hareketi Avrupa ve Asya borsalarını da etkiledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku