Bitcoin, arz ve talebin galibi quot

0 19

Bitcoin yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlemeye çalışırken Anthony Pompliano piyasa değeri ile en büyük kriptografinin 2021in sonundan önce “coin” başına 100.000 Doları geçebileceğini söyledi.

Birkaç Bitcoin savunucusu mevcut yükseliş çizgisinde parabolik bir BTC fiyat artışı öngörüyor. BTC şu anda yıllık % 168den daha fazladır.

BTCnin yükselmesini sağlayan etken

25 Kasımda CNBCye konuşan kripto varlık hedge fonu Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı Pompliano Bitcoini “arz ve talebin galibi” olarak nitelendirdi.
Pompa göre mevcut BTC fiyatı kıt bir varlığa olan talebin artmasına neden olan çeşitli faktörlerin yakınsamasından kaynaklanıyor.

Mayıs ayında Bitcoin blok ödülleri daha da kıt hale geldikçe başka bir halving olayı yaşadı. Bu BTCye olan talebin artmasıyla günlük BTC arzında daha da azalma anlamı taşıyordu.

Pomp enflasyondan korunma varlıklarına yönelik artan pivotu ve yukarı yönlü BTC fiyat hareketi için tetikleyici olarak uzun vadeli HODLing arzusunu belirledi.

Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı PayPal ve Square gibi balinaların kitlesel satın alma faaliyetlerinden kaynaklanan arz şokuna da işaret etti.

Bitcoin hala tüm zamanların en yüksek seviyesi üzerinden yaklaşık 700 Dolarlık  işlem görse de BTC adreslerinin % 97sinden fazlası kar elde ediyor. Gerçekten de uzun vadeli HODLing sahipleri arasında mantıklı bir yatırım olarak görünüyor.

Ayrıca Pompliano son aylarda görüldüğü gibi Bitcoin için artan kurumsal iştaha dikkat çekti. MicroStrategy ve Square gibi halka açık şirketler BTCyi nakit yerine hazine rezerv varlığı olarak benimsemeye başladı.

Wall Streete göre BTC ilerliyor

2017 yükselişinden farklı olarak mevcut yukarı doğru ilerleme çok daha sessiz görünüyor ve Googledaki Bitcoin aramaları üç yıl önce görülen seviyelere yakın durmuyor.

Galaxy Digitalin kurucusu Mike Novogratz “Bu ralli yavaş yavaş piyasaya giren kurumlar yüksek değerli bireyler hedge fonları gerçek kurumlar tarafından yönlendiriliyor.Bitcoin bir makro varlık haline geldi” dedi.

Bitcoin boğa dönemlerinde olduğu gibi birçok yorumcu BTC fiyat tahminleri konusuna iyimser bir bakış açısı ile yaklaşıyor. Pompliano röportaj sırasında Bitcoin fiyatının 2021in sonundan önce 100.000 Dolara ulaşabileceğini açıkladı.

Pompa göre Bitcoin ile ilgili ortaya çıkan kurumsal fikir birliği sağlamlaşırsa BTC fiyatının bahsi geçen yüksek seviyelerde dahi kolayca ölçeklenmesi gerekiyor.
Bazı paydaşlar Bitcoinin fiili enflasyondan korunma varlığı olarak altına meydan okumaya başlayacağını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku