Kripto piyasasının en kötü düzeltmelerden birine maruz kalacağına dair üç neden

0 1

Kripto para piyasası son birkaç ay içinde büyük bir ralli yaşadı.

Bitcoin fiyatı Aralık 2017den bu yana ilk kez 20.000 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın duruyor.

Her zamankinden daha güçlü görünen piyasa Ekim ayının başından bu yana 250 milyar Dolarlık bir artış gördü. Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmanın eşiğinde olup 19.000 Dolardan işlem görüyor. Ethereum gibi diğer popüler paralar iki yıl içinde ilk kez 600 Doları kırmayı başardı ve XRP 0.78 Dolar ile olağanüstü bir ralli yaptı.

On chaindeki üç metrik potansiyel bir geri çekilmenin yakın olduğunu gösteriyor

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi grafiği yatırımcıların şu anda 94 ile son derece açgözlü olduğunu gösteriyor; bu Haziran 2019dan bu yana Bitcoinin 13.970 Dolara yükseldiği en yüksek değer ancak sadece üç ay sonra 8.215 Dolara doğru kötü bir geri çekilme yaşadı.


                                               Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi Grafiği

Bu kripto para piyasasının zirveye yakın olabileceğinin bir göstergesidir. Ayrıca 2020 Ağustos  boyunca Bitcoinin  10.000 Dolara doğru geri çekilmeden önce 12.468 Dolarda yer aldığı başka bir yüksek açgözlülük dönemi de gözlemlemek mümkündür. Bu son geri çekilme belirgin bir şekilde daha zayıf oldu ancak yine de Bitcoini mevcut fiyatlarla 15.000 Dolara koyacak % 20lik bir düşüşü temsil etti.


                                                            BTC / USD haftalık grafiği

Bununla birlikte haftalık grafikte TD sıralı göstergesi Haziran 2020den bu yana ilk kez bir satış sinyali sundu. Bu gösterge geçmişte güvenilir oldu çünkü Bitcoin 1 Haziran 2020de yaklaşık % 14 oranında geri çekildi. Her iki grafik de 15.000 Dolarlık potansiyel bir düşüş hedefine işaret ediyor gibi görünüyor. RSI da aşırı genişleyerek sinyale daha fazla güç katıyor.


                                                      BTC MVRV grafiği

MVRV grafiği geçmişte yaklaşmakta olan düzeltme dönemlerinin doğru bir göstergesi olan % 12.8in üzerinde tehlikeli bir bölgeye ulaşıyor. Bitcoin bu çizelgeleri soğutmak ve kısa vadede düşüş görünümünü geçersiz kılmak için önemli bir süre boyunca yatay işlem yapmak durumundadır.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku