Bitcoin almak için en uygun gün hangisi?

0 0

Geçen hafta kripto haberleri tamamen Bitcoin ve altcoinlerdeki yükselişle alakalıydı. Bu hafta her şey seviye atlamakla ilgili. Bitcoin haftayı 12 bin doların altında tamamladı. Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş bir günde 700 dolarlık bir düzeltme içeriyordu. Bu yüzden şimdiki soru; yükseliş sona mı erdi yoksa Bitcoinin 15 bin dolar hedefi korunuyor mu?

Bitcoin’in ilk görevi 12 bin dolarda direnci kırmak olacak. Bitcoin bunu on günde iki kez yapamadı ancak bazı uzmanların devam eden bir boğa koşusunun kanıtı olduğuna inandıkları her başarısızlıktan sonra konsolide oldu.

Halka açık bir ticari istihbarat şirketi olan MicroStrategy kesinlikle bunu umuyor. Firma birincil rezerv varlığı olarak kullanmak üzere 21 bin 454 Bitcoin satın alarak 250 milyon dolar harcadı. MyCryptoWallet ve MyEtherWallet kurucu ortağı Taylor Monahanın MicroStrategy ve boğa koşusu sırasında yatırımlarını nasıl yöneteceklerini merak eden herkes için bazı tavsiyeleri var. Birkaç uzun vadeli madeni para seçin diyor net değerinizin yüzde 5inden fazlasını riske atmayın ve hepsini kaybederseniz kayıplarınızı telafi etmeye çalışmayın.

Pazar en uygun gün

Yine de satın alacaksanız alışverişinizi pazar gecesi yapın. Yeni araştırmaya göre pazar gecesi Bitcoin’in düşük hacimler ve yüksek ivme yardımıyla en yüksek getiriyi gördüğü zaman.

Yine de iyi giden sadece Bitcoin değil. NEAR Protocol DApp için token satışı CoinList yatırımcılar tarafından istila edildikten sonra bir gün ertelenmek zorunda kaldı. Adam Back bu alıcıların geri çekilmesi gerektiğini düşünüyor ve “Bitcoin yeterli ve Satoshi gizli kalmalı” diyor.

Yine de gizli tutulan kişi Andrew Yang. Eski başkan adayı ve blockchain savunucusu DNC konuşmacı listesinde yer almıyor. Bu büyük bir gözardı olabilir. Bir kripto para yatırım şirketi olan Grayscale CNBC MSNBC FOX ve FOX Businessta ve diğer kanalalarda bir reklam yayınlıyor. Reklamlar Merrill Lynch’in 1948 New York Times’ının hisse senedi yatırımlarının popülerleştirilmesi için yaptığı katkı gibi toplumda kriptoyla ilgili büyük bir çığır açabilir.

Çin egemenliği

Yeni yatırımcıların akılda tutması gereken blok zincirinin bir yönü Çin’in egemenliğidir. Çin dünyanın Bitcoin madencilik kapasitesinin çoğunu elinde bulunduruyor ve bu da Çinli madencilerin yüzde 51lik bir saldırıyla kontrolü ele geçirmesine izin verebilir. Casanın kurucu ortağı ve CTOsu Jameson Lopp endişeli değil. Saldırganların Bitcoin çalamayacağını ve herhangi bir saldırının kendi varlıklarının değerini de düşüreceğini belirtti.

Ancak tehditler yalnızca Çinden gelmiyor. Hindistan dünyanın çağrı merkezi dolandırıcılıklarının başkentidir ve bu dolandırıcılar artık kripto para birimi yatırımcılarını da hedef almaktadır. Yine de Googleın bizi korumasını beklemeyin. Şirket dolandırıcılardan gelen sahte reklamları ayıklamak için mücadele ediyor. Reklamlar klonlanmış bir Uniswap sayfasına götüriyor ve bu sayfadan gizli giriş bilgileri talep ediliyor Son günlerde bir kurban bu yöntemle tarafından 30.000 dolar dolandırıldı.

Tor’da da durum farklı değil. Gizli devlet yapımı tarayıcıdaki bir güvenlik açığı saldırganların kullanıcılardan Bitcoin çalmasına izin vermiş olabilir. Öte yandan polis İngiliz bir koyun çiftçisini bir süpermarket zincirini tehtit etmeye çalıştığı iddiasıyla tutukladı. Nigel Wright isimli çiftçi Tescoya bebek mamasına zehir koyduğunu söyledi ve sadece 1.8 milyon dolarlık Bitcoin karşılığında yiyeceğin yerini söyleyeceğini açıkladı. Çiftçinin Tesconun kendilerine ürünler için az ödeme yaptığını düşünen bir grubun parçası olduğu bildirildi.

Daha iyi haber olarak yeni bir rapor geri dönüşüm endüstrisinin blok zincirinden nasıl yararlanabileceğini açıklıyor ve işletmeler teknoloji olgunlaştıkça halka açık blok zincirleri olacak gibi görünüyorlar.

Ve son olarak John McAfee’nin Norveç’te yüz maskesi olarak tanga kullandığı için tutuklandığı iddiası abartıldı. Yazılım kralı ve blok zinciri meraklısı daha sonra Norveçte olmadığını ve Belarusta olduğunu iddia etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku