Bitcoin ağında yaşanan tıkanıklığı bulduğunu iddia etti

0 0

Bitcoin göndermek için ortalama bir fiyat ödeyen kullanıcılar her gün Türkiye saati ile öğle vakitlerinde işlemlerinin sonlanması için yaklaşık 1 saat beklemek zorunda kalıyor. Bir süre sonra bekleme süresi normale dönüyor. Bir araştırmacı bunun nedenini bulduğunu düşünüyor: BitMEX.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

CoinDesk tarafından bildirildiği gibi 0xb10c takma adlı Bitcoin mühendisinin iddiasına göre; Kripto türevi borsası BitMEX daha etkili teknolojiler kullansaydı kullanıcılar günde yaklaşık 17 Bitcoin (yaklaşık 15.000 $) veya günlük işlem ödemelerinin yüzde 7sini kurtaracaktı.

Konu hakkındaki son raporunda 0xb10c “İşlemlerin Bitcoin ağı ve kullanıcı ücretleri üzerinde önemli bir etkisi var” dedi…

Bilindiği gibi kullanıcı her Bitcoin işleminde bunun için küçük bir ücret ödüyor. Bu ücretler ağda ne kadar tereddüt veya tıkanıklık olduğuna bağlı olarak dalgalanıyor. Bunun nedeni işlemlerin gerçekleştirilmesi için sınırlı bir alan bulunması. Aynı anda çok fazla işlem varsa madenciler daha yüksek ücretli işlemleri tercih ediyor. Yani daha az ödeyenler beklemek zorunda kalıyor.

BitMEX sisteme her gün aynı anda binlerce işlem getiriyor

0xb10cye göre; BitMEX her gün aynı anda binlerce işleme girdiği için işlem ücretlerinde bir artış var. Konudan bahseden 0xb10c “Her gün UTC saatinde 13.08de (TSI 16.08) çoğu kullanıcı çoğunlukla para çeken birçok işlem BitMEX tarafından sisteme konuyor. Bu gerçekleşir gerçekleşmez etkileri artan fiyat oranları tarafından görülüyor” dedi.

0xb10c ayrıca araştırması sırasında gördüğü bu durumun eylül ayından bu yana gerçekleştiğini söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku