ABD’de 1200 dolarlık yardım çekiyle Bitcoin aldılar, yüzde 40 kazandılar

0 0

Geçen ay bazı Amerikalıların hükümetten 1200 dolarlık yardım çeki ile kripto paralar aldıklarını yönelik haberler çıkmıştı. Bu ABD merkezli bir kripto para borsası olan Coinbase CEOsu Brian Armstrong tarafından paylaşılan verilerle kanıtlandı. Armstrong yaklaşık üç hafta önce 1200 dolarlık depozito ve satın alma oranı değişikliğini açıklamıştı ve grafik son zamanlarda normalde dört kat artış gördü.

BİTCOİN ANALİZİN İÇİN TIKLAYIN

Bilindiği gibi ABD hükümeti her Amerikan vatandaşına coronavirüsün neden olduğu ekonomik sıkıntıyı hafifletmek için 1200 dolar nakit destek sağladı. Vergi beyannamesi vermeyen düşük gelirli Amerikalılar nakit yardımından da yararlanabiliyor. Buna ek olarak ebeveynler çocuk başına 500 dolar daha alabiliyor. Bu yardımlara olan talep çok fazlaydı. Öyle ki bazı bankaların sunucuları yoğunluğu kaldıramadı ve çöktü.

1200 dolarlık çekler şimdi 1680 dolar değerinde

Bitcoin 16 Nisanda 6 bin 500 dolarlı seviyelerden dan işlem gördü. İşin ilginç yanı 1200 dolarlık alımlar bu tarihte gerçekleşti. O zamandan beri Bitcoin fiyatındaki yüzde 40lık artış göz önüne alındığında 1200 dolar yardım alanların BTCleri bugün 1680 dolar değerinde.

Bu arada geçen aydan bu yana önde gelen bazı altcoinlerin performansı Bitcoini geçti. Örneğin 2014ten beri piyasada olan Digibyte (DGB) 16 Nisandan bu yana yüzde 350 kazandı. Bir diğer çarpıcı örnek aynı dönemde yüzde 70 artış yaşayan Stellar Lumens (XLM)).

Yardım parasının kripto para birimlerine yatırılması bu yeni varlık sınıfının değişken doğası göz önüne alındığında riskli bir karar. Şimdilik bu riskli karar yatırımcılar lehine işe yaradı. Ancak olası bir düşüş onların çok para kaybetmesine neden olacaktı.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin haberler yayına girdiğinde kripto para borsası Bitstampta 9 bin 200 dolardan el değiştiriyordu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku