Bitcoin adreslerinin yüzde 89 u karda… Ama bir sorun var!

0 0

Intheblocktan gelen veriler Bitcoin adreslerinin çoğunluğunun kârda olduğunu gösteriyor

Blockchain analiz firması Intotheblockun verilere göre Bitcoin adreslerinin yüzde 8928i şu anda kârda.

Zincir üzerindeki veriler Bitcoin blockchain ağında bakiyesi olan 31.94 milyon adres olduğunu gösteriyor. Bu toplam 285 milyon Bitcoin adresinin BTC fiyatının 11.000 $ ın üzerinde olduğu dönemde karda olduğu anlamına gelir.

Veriler Neden Hem Negatif Hem Pozitif Bir Faktör Olarak Analiz Edilebilir mi?

Intheblocktaki analistler rakamın Bitcoinin orta vadeli fiyat döngüsü için olumlu bir faktör olduğunu öne sürdü.

Bitcoin sahiplerinin ezici çoğunluğu kârda olduğundan mevcut Bitcoin fiyat döngüsünün iyimser olduğunu ima edebilir.

“Şu anda BTC bakiyesi olan 31.94 milyon adres var. 2020 yılı boyunca BTCde bakiye olan adres sayısı yüzde 119 arttı. Analistler bu 31.94 milyon adresten yüzde 89.28inin pozisyonlarından kar sağladığını ve Bitcoinin güçlü bir tabanı olduğunu söyledi.

Veriler ayrıca son yedi ay boyunca Bitcoin fiyatının çoğu alıcının şu anda karda olduğu noktaya kadar önemli ölçüde arttığını da gösterebilir.

Ancak veriler potansiyel olarak olumsuz bir istatistik değer olarak analiz edilebilir çünkü bu alıcıların BTCyi satmak isteyebileceği anlamına gelir.

Balinalar genellikle pozisyonları başa baş gelene veya satmak için kâr elde edene kadar beklerler. BTC girişlerinin altına düşerse BTC iyileşene kadar bekleme eğilimindedirler.

Perakende yatırımcıları aksine Bitcoin satma veya satın alma konusunda belirli bir modele sahip değiller. Bu nedenle aşırı belirsizlik dönemlerinde genellikle teslimiyet aşamaları vardır.

Örnek olarak 13 Martta Bitcoinin fiyatı 3.600 doların altına düştü. Satış baskısının çoğu BitMEX gibi vadeli işlem borsalarındaki bir dizi likidasyondan geldi. Balinalar vadeli işlem borsalarını kullanırken BitMEX gibi platformlar da birçok perakende yatırımcı tarafından kullanılmaktadır.

Yine de perakende yatırımcıların kar halindeyken BTCyi satmaya zorlanabilecekleri güçlü bir olasılık var.

Mart ayından bu yana 3 bin dolardan 11 bin dolara kadar biriken birçok yatırımcı var. Bunun bir kar alma geri çekilmesine yol açıp açmayacağı belirsizliğini koruyor.

Perakende Yatırımcılardan Bitcoin Satış Baskısı Şimdilik Oldukça Düşük

Yakın vadede veriler perakende yatırımcıların Bitcoin varlıklarını satmak için hızlı hareket etme olasılığının düşük olduğunu gösteriyor.

Bitcoin döviz rezervleri sürekli olarak azaldı ve vadeli işlemler piyasasının açık ilgisi de durgun kaldı.

İki kilit rakam dördüncü çeyrekte BTC için daha güçlü bir birikim aşaması bekleyen analistlerin argümanını destekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku