BİTCOİN 7.200 DOLARIN ÜZERİNDE KALDI.MARKET NEREYE GİDİYOR?

0 0

Ağustos başından bu yana Bitcoin 2017 yılının başından beri görülmeyen bir istikrar seviyesi gösterdi. Bu hafta boyunca bitcoin fiyatı 7.200 $ ın üzerinde kaldı.Pazardan bu yana kripto-para piyasası güçlü bir orta vadeli ralli başlatmak için Bitcoin Ethereum ve diğer büyük kripto para birimlerinde muhtemelen momentum ve hacim eksikliği nedeniyle hem yukarı hem de aşağı yönde önemli bir hareket görmedi.

Ancak Bitcoin tarafından gösterilen istikrar orta vadeli toparlanma için olumlu bir gösterge olarak değerlendirilebilir. Çünkü birkaç haftalık bir süre içinde yüzde 70lik bir düzeltmeyi takiben önemli bir eğilimin tersine çevrilmesi herhangi bir varlık emtia veya para birimi için çok düşük bir ihtimaldir.Bitcoinin Ocak ayından bu yana kaydettiği basit eğilime dayanarak BTCnin 6.000 $ dan 7 bin $ lık direnç seviyesine kadarki kısa vadeli toparlanmasının BTCnin ana direnç seviyelerini 7500 $ ve 8000 $ seviyelerinde test etmesi için yeterli olması gerekiyor.BTCnin düşük fiyat aralığındaki hareket eden ortalama yakınsama sapmasının (MACD) 7200 $ dan tersine çevrilmesi 8.000 $ tutarındaki bir sonraki kısa vadeli hedefin Bitcoin olduğunu göstermektedir. 6.000 $ dan önceki kazanımlarda Bitcoin fiyatının nispeten hızlı bir şekilde 8000 $ ila 10.000 $ a çıkmasıdır.Ağustos ayı başından bu yana BTC 6000 $ dan $ 7300 a yükseldi.Kripto topluluğunda saygın bir teknik analist  3 günlük BTC mumunun 3 Eylülde kapanmasının iyimser olduğunu ve Bitcoinin fiyatının kısa vadede katı destekle artmasını tetikleyebileceğini belirtti.BTCnin 3 günlük ve haftalık mum grafikleri kısa vadede baskın kripto para biriminin yukarı doğru hareket ettiğini özellikle de para biriminin hacminin 4 ila 5 milyar $ aralığında tutulabileceğini gösteriyor.

Pundi X VeChain ICON Ontology Aelf OmiseGo ve Theta Token bu hafta boyunca Bitcoin Ethereum ve ABD Doları karşısında ortaya çıkan tokenler oldular ve oldukça büyük bir artışla sağlam kazanımlar sergilemeye başladılar. Ortaya çıkan bu momentum kripto-para piyasasının kısa vadeli performansı için olumlu bir göstergedir; çünkü yatırımcıların BTC gibi bir aydan uzun süredir istikrar göstermiş olan güvenli opsiyonlar üzerinden yüksek riskli işlem yapma niyetlerini işaret etmektedir.Yaklaşan 24 ila 48 saat Bitcoinde 7500 $ lık direnç seviyesini kırarsa 8000 $ a kadar bir hareket gözlenebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku