Bitcoin (BTC)’de 55 Bin Savaşı: 2 Kritik Metrik Belirleyici Unsur Olacak!

149

Bitcoin ($BTC), son 24 saatte %10’a yakın bir kazançla 5 ayın en yüksek seviyesi olan 55.568 doları kaydetmek için bugün erken saatlerde 55.000 doları aştı. En iyi kripto para birimi, 55 bin dolarlık kilit direnci kırmayı başardı, ancak desteği elinde tutamadı ve şu anda 54.287 dolardan işlem görüyor.

BTC ATH’den sadece bir ralli uzakta görünüyor

En iyi kripto para birimi Bitcoin, kazanımları genişletmek için yükseliş momentumunu Ekim ayının ikinci haftasına taşımak istiyor. Bununla birlikte, 55 bin dolar, en iyi kripto para biriminin 60 bin doların altındaki fiyat bölgesine hareket edebilmesi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) 64 bin doların üzerinde yeniden test edebilmesi için önemli bir direnç noktası olmaya devam ediyor. Gree ve Fear Endeksi yatırımcılar arasında aşırı açgözlülüğü temsil eden 76 değerine ulaştığından, zincir üzerindeki temel metrikler piyasada artan bir yükseliş hissine işaret ediyor.

$BTC’nin değerinin %20’sinden fazlasını kaybettiği bir Eylül ayının ardından, Korku ve Açgözlülük endeksi, yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi aşırı korkuya ulaştı, geçen haftaya kadar piyasa hissiyatı yükselişten çok düşüş eğilimindeydi. Bununla birlikte, yeni ayın başlamasıyla birlikte, Bitcoin ($BTC) geçen ayki kayıplarının çoğunu geri almakla kalmadı, aynı zamanda kritik 55 bin dolarlık direnci kırmayı başardı ve şimdi bunun üzerinde konsolide ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin, ATH’den sadece bir ralli uzakta

Bitcoin, 14 Nisan’da 64,863 dolarlık bir ATH’ye ulaştı ve şu anda zirveden %17 düştü, bu boşluk, en iyi kripto para birimi tarafından bir yükseliş rallisinde kolayca kapatılabilecek bir boşluk. Piyasa analistleri, 55 bin doların üzerinde net bir kırılmanın ATH’ye çok az direnç bırakacağına inanıyor. Bitcoin (BTC)’in Ağ Değeri İşlem Oranı (NVT) yükselişte, en iyi kripto para birimi lehine bir yükseliş momentumu oluşturduğunu gösteriyor. BTC’nin NVT değeri, bu yıl Şubat ayından bu yana ilk kez yükseliş sapması göstererek 8 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

55 bin doların üzerinde bir artışla, Bitcoin (BTC)’in piyasa değeri de tekrar 1 trilyon doları aştı ve büyüyen balina birikimine ve beklenen son çeyreğe bakıldığında, BTC için 100 bin dolarlık fiyat hedefi tekrar büyük resme geri döndü. Ve eğer bir Bitcoin ETF gerçekten SEC tarafından kabul edilirse, beş haneli fiyat işareti daha olası hale gelecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku