Bitcoin 4 bin dolarlı seviyeleri gördü… Piyasada neler oluyor? İşte günün özeti

0 0

Bitcoin fiyat açısından tarihin en kötü günlerinden birini yaşıyor. Önde gelen kripto para birimi ABD’nin koronavirüs salgını için bir önlem olarak 30 gün boyunca Avrupadan seyahat etmesini askıya aldıktan sonra küresel pazarların yanında 500 dolarlık sert bir satış yaşamıştı. Ancak satış dalgası bunula da sınırlı kalmadı.

BİTCOİNDE SON 7 YILIN ETHEREUM’DA İSE TARİHİNİN EN KÖTÜ DÜŞÜŞÜ! TIKLAYIN

BitMEXte 700 milyon dolarlık tasfiye

Bitcoindeki derin düşüş kaldıraçlı kripto para borsası BitMEXte 700 milyon dolarlık uzun pozisyonun tasfiyesine yol açtı. Bu rakam kısa vadede yaklaşık 12 milyon dolar.

Borsalar arasında büyük fiyat farklılıkları

Bitcoindeki ani satışlar da kripto borsaları arasında büyük fiyat farklılıklarına neden oldu. Örneğin Bitstamp ve Coinbase borsaları arasındaki fark yaklaşık yüzde 4e ulaştı.

Türkiye borsasında Tethere akın

Fiyat düşüşünün ardından yerel kripto para birimi borsalarındaki istikrarlı istikrarlı kripto para birimi USDTye olan yoğun talep USDTnin olması gerekenden çok daha yüksek bir seviyeye tırmanmasına neden oldu. Normal seyrinde 6.30 TL civarında işlem görmesi beklenen kripto para bazı borsalarda 8 TL diğerlerinde 7.39 ve 6.94 TLye dayanıyor.

BitMEX CEOsu saatler önce uyardı

BitMEX CEOsu Arthur Hayes fiyatın 6 bin doların altına düşmesinden birkaç saat önce yayınladığı bir makalede kripto para fiyatının 6 bin doları kırabileceğini iddia etti. Hayes Bitcoinin 2020nin sonundan önce 20 bin dolara ulaşacağını da tahmin ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku