Ethereum daki sert düşüş her yeri etkiledi…

0 0

WHO tarafından yapılan yeni koronavirüs enfeksiyonunun pandemik beyanı nedeniyle hisse senedi fiyatları keskin bir şekilde düştü kripto para birimi Ethereum (ETH) nin piyasa fiyatı geçici olarak 13 Mart sabahı 9000 yen seviyesine düştü. 

SATIŞLARIN ARTMASI ETHEREUMUN TIKANMASINA NEDEN OLDU… TIKLAYIN

Fiyatlardaki ani değişiklik ETH tarafından desteklenen ademi merkeziyetçi finans (DeFi) projelerini de etkiledi. MakerDAO 12 Mart yerel saatte tüm ekosistemin ağır yük altında olduğunu duyurdu. 

Normalde MakerDAO ETH fiyatı dalgalandığında kaleci olarak adlandırılan YİD stabl coin’li DAI değerini 1 dolara eşit hale getirmek için teminat yerine getirmek için arbitraj işlemleri gerçekleştirir. Ancak bu sefer düşüş beklenenden daha büyüktü ve Makers Oracle ETH fiyatlarını izleyen gerçek zamanlı olarak doğru fiyatı sunamıyordu. 

Kripto para birimi verilerini analiz eden Messariye göre bir noktada gerçek fiyat ile Oracle tarafından gösterilen fiyat arasında yüzde 15 tutarsızlık vardı. Sonuç olarak bazıları örneğin teminat teklifinin başarılı olmadığı durumlarda borç geri ödemesi olmadan ETH teminatından çekilebildi. Sistemin 4 milyon dolar açığı var.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku