Bitcoin 2020’ye zirveden bakıyor: 16 bin 157 dolar…

0 4

Bitcoinin (BTC) durmuş rallisi buğu tekrar hız kazandı ve fiyatlar üç yılın en yüksek seviyesi 16 bin doların üzerine çıktı.

Piyasa değerine göre dünyanın en iyi kripto para birimi en son 6 Ocak 2018de görülen bir fiyat noktası olan 16 bin 157 dolara ulaştı.

Hareket 14 bin – 16 bin dolar arasında sıkışık bir seyir izleyen Bitcoin’de bu banttaki hareketi kısmen de loşa sona erdirdi.

Teknik anlamda Bitcoin şu anda yıllık bazda yüzde 123 arttı ve bu çeyrekte şu ana kadar yaklaşık yüzde 50 değer kazandı.

Başkan seçilen Joe Bidenin duruşunun önümüzdeki dört yıl içinde mali politika üzerinde bir etkisi olacak. Bu da enflasyonu etkileyebilir ve Bitcoine karşı bir hedge olarak lanse edilebilir.

Three Arrows Capitalin kurucu ortağı Kyle Davies “Federal Rezervin teşvik ettiği fon karşısında nakit tutan yatırımcıların Bitcoine tahsis etmeye devam etmesini bekliyoruz” dedi.

Davies “2020de şimdiye kadarki ilgi öncelikle kurumlardan geldi ve bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin doları kırdığında daha fazla perakende katılımı görebilirdik” diye ekledi.

Kripto para birimi yakın zamanda birkaç halka açık şirketten ve önde gelen yatırımcılardan bir değer varlık deposu olarak onay aldı ve artan kurumsal katılım nedeniyle bir arz sıkıntısı yaşıyor.

ABDli milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller pazartesi günü Bitcoin pozisyonunu açıkladı ve Bitcoinin uzun vadede altından daha iyi performans göstereceğini söyledi.

Analistler Bitcoin fiyatının aralık ayında 20 bin dolara geçmeden önce kısa bir süre için konsolide olabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku