Bitcoin 2020 zirvesini tazeledi

0 0

Bitcoin 15bin 900 doları aşarak Ocak 2018den bu yana en yüksek değere yükseldi

Bitcoinin fiyatı Perşembe günü yükselmeye devam etti ve değeri bir günde % 10dan fazla artarak 15 bin 977 dolara ulaştı.

BTC fiyatı birkaç haftadır yükseliyor coin geçen ay % 30dan fazla değer kazandı ve sene başından bu yana değeri iki katından fazla arttı.

Uzmanlar Perşembe günü yaptığı açıklamada bazı yatırımcılar ve spekülatörler dünyanın dört bir yanındaki hükümetler vatandaşlarını koronavirüs teşvik parasıyla desteklerken kripto para biriminin enflasyondan korunma sağlayabileceğine inanıyor.

EToroda kripto varlık analisti olan Simon Peters CNBCye verdiği demeçte “Bitcoinin yaratılışı kısmen artan mali teşvikin küresel olarak para birimlerini devalüe ettiği korkularından kaynaklanıyor” dedi. “Sonuç olarak merkez bankaları ekonomilere para pompalamak için kapsamlı planlar açıkladığında kripto topluluğundaki birçok yatırımcı bunu büyük bir bitcoin satın alma sinyali olarak görüyor.”

 PayPalın Ekim ayında  Bitcoin ödemesini kabul edeceğini duyurmasının ardından Bitcoin kullanımı da daha kolay. Teknoloji ödeme şirketi Square 2019 yazından itibaren Cash App aracılığıyla Bitcoin alım satımına izin verdi.

Kalıcı bir blok zinciri defterinde tutulan kayıtlara sahip sanal bir token olan “madeni paraların” her birinin maliyeti yaklaşık 10 $ olduğunda dijital para birimi 2008de piyasaya sürülmesinden bu yana birçok kez yükseldi ve düştü.

Aralık 2017de kripto para birimi 20.000 $ ın üzerine çıktı ve ardından hızla düştü ve  daha sonra 4.000 $ ın altına düşerek değer kaybetti.

 Perşembe günkü değer Bitcoin için piyasa fiyatının rekor seviyelere ulaştıktan sonra düştüğü Ocak 2018den bu yana en yüksek değerdi.

Bu arada ABD Adalet Bakanlığı son aylarda büyük miktarlarda Bitcoin ele geçirdi. El-Kaide bağlantılı olduğu iddia edilen terörist gruplara Ağustos ayında yapılan dijital baskın 3 milyon dolar değerinde Bitcoine el koydu.

Perşembe günü federal yetkililer kapatılan karanlık web ticaret sitesi Silk Roaddan anonim bir bilgisayar korsanı tarafından 2012 civarında çalınan 1 milyar dolar değerindeki Bitcoini ele geçirdiklerini açıkladılar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku