Bitcoin, 2. çeyrek rallisinden sonra hala değerinin altında

0 0

Bir fiyat metriğine göre Bitcoin ikinci çeyrekte sağlam kazançlar elde etmesine rağmen hala ederinin altında.

Bitcoin haber yayına hazırlandığı sıradaki seviyesine göre ikinci çeyrekte yüzde 47 değer kazandı. Gösterge kripto para birimi 13 Marttaki yılın en düşük seviyesinden ise yüzde 145 daha değerli.

MayerMultiple.infoya göre son yükselişe rağmen Bitcoinin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamaya oranı haber yayına hazırlandığı sırada 115 seviyesindeydi.

2.4ün altında bir oran kripto para biriminin değerinin düşük olduğunu gösterir. Oran bu seviyenin üzerine çıktığında ise kripto para biriminin aşırı satın alınabileceğini ve spekülatif bir alım baskısı olduğunu gösterir. Bu da genellikle bir fiyat balonuna ve devamında bir çöküşe yol açar.

Örneğin oran 1 Aralık 2017de 2.4ün üzerine çıktıktan sonra Bitcoin’in fiyatı sadece iki haftada iki katına çıkarak 20 bin Dolara yükseldi. 22 Aralıkta 12 bin Dolara geri döndü.

Bu nedenle oran şu anda anahtar 2.4 seviyesinden yüzde 50den fazla aşağıda olduğuna göre Bitcoin için direnç seviyeleri daha yukarıda görünüyor. 

Bitcoin analiz şirketi Ecoinometrics anılan metriklere istinaden bugünlerin biriktirme için uygun olabileceğini iddia ediyor.

Mayer Multiple’in kurucusu Trace Mayer tarafından yapılan simülasyonlar geçmişte bir yatırımcının oran 2.4’ün altında olduğunda Bitcoin biriktirerek daha iyi sonuçlar elde edeceğini gösteriyor.

Bununla birlikte Mayer katsayısı bir teknik analiz aracıdır ve değersiz / aşırı değerli koşulları tahmin etmede doğruluğu garanti edilmez.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku