Bitcoin 16 bin doları geçerken Ethereum neden ona eşlik edemedi??

0 0

 Ethereumun fiyatı hem Bitcoin hem de ABD doları ile yeniden mücadele ederken BTC ivme kazanmaya devam ediyor. Benzer bir eğilim Ekim ayı boyunca BTC yükselirken ETH uzun bir süre durgunlaştığında meydana geldi.

Devam eden Bitcoin rallisi sırasında Ethereumun durgunluğunun ardındaki en olası neden BTCnin kripto para piyasasından hacmi vakumlamasıdır.

Büyük borsalarda Bitcoinin hacmi ile diğer en iyi kripto para birimleri arasında büyük bir boşluk var.

Bu eğilim 16 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi 20 bin dolar arasındaki direnç eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle BTCnin 20.000 $ a ulaşacağına inanan büyük oranda bir yatırımcı akını var.

 Yüksek Oynaklık Gösteren Bitcoin Ethereum ve Altcoinlerin Düşmesine Neden Oluyor

Bitcoin yükseldiğinde Ethereum ve diğer altcoinler artmıyor. Ancak BTC düştüğünde altcoinler BTC ile birlikte düşüyor.

Bu döngü alternatif kripto para birimlerinin son 24 saat içinde hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında büyük ölçüde düşük performans göstermesine neden oldu.

“Bitcoin Jack” olarak bilinen bir trader BTCnin tekrar tekrar benzer bir döngü gördüğünü vurguladı ve şunları yazdı:

“Fiyat bir direnişle savaşırken onun tarafından reddedilir tekrar gözden geçirir tekrar reddedilir tekrar yükselir tekrar reddedilir tekrar artar ve ikna edici bir satış yapmadan tutar .  ”

Bitcoin yönündeki kesinlik eksikliği altcoinlerin ivmesinin düşmesine neden oluyor.

Tepe oluşumu

Teknik analistler ve yatırımcılar ayrıca kripto para piyasasında bir üst oluşumun meydana geleceğini öne sürüyorlar.

Bitcoin Ekim ayından bu yana büyük bir geri çekilme olmadan hızla artıyor. Önceki boğa döngülerinde BTC düzenli olarak yüzde 20 ila 30 düzeltme gördü.

Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında tam zamanlı bir yatırımcı olan Michael van de Poppe BTCnin yükseliş trendini ikna edici bir hareket olarak tanımlamak için erken olduğunu söyledi.

“Buradaki piyasalarda en iyi yapı olabilir. Emin değilim ancak yine de BTCde yukarı yönde ikna edici bir hareket değil” dedi.

Bitcoinin aşırı oynaklığının birleşmesi ve potansiyel bir tepe oluşumuyla ilgili endişeler Ethereum ve diğer altcoinler üzerindeki baskıyı artırıyor.

 ETH Görünümü Orta Vadede Parlak Kaldı

Orta ve uzun vadede Ethereumun görünümü olumlu duruyor.

Aralık ayında Ethereum blok zinciri ağının ölçeklenebilirliğini büyük ölçüde artıracak olan ETH 2.0 ana ağının piyasaya sürülmesi bekleniyor.

ETH aynı zamanda Ethereumda “nihai değer takas edilebilirliği” olarak da çalışıyor ve Ethereumun genel kullanıcı aktivitesi arttıkça ona daha fazla değer veriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku