Bitcoin, 16.000 Doları geçebilir

0 0

Bitcoin son birkaç saattir Pfizerin oldukça etkili bir aşı geliştirdiği haberleri üzerine hafif bir türbülans görüyor.

Başlangıçta BTC fiyatının düşmesine yol açan haber o zamandan beri alıcıların satış emirlerini absorbe etmesiyle güçlenme belirtileri gösterdi.

Bu küresel belirsizliği azaltmak ve ekonomiyi canlandırmak açısından borsa için harika bir haber olsa da bugün altın gibi güvenli liman varlıkları için olumsuz bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin 15.000 Doların altındaki bölgede hala istikrarlı ancak bu sabah bazı artan istikrarsızlıklarla karşı karşıya kaldı.

Buna karşın bir analist hala 16.000 Doları aşan bir hareketin yakın olduğu düşüncesini savunuyor.

Aşı haberleri BTC yükselişini yavaşlattı 

Bitcoin mevcut durum itibariyle 15.300 Doların biraz üzerinde işlem görüyor. Bu geçen hafta işlem gördüğü fiyat civarındadır.

BTC daha önce hem altın hem de borsa ile ilişkili olduğuna dair işaretler gösterse de son zamanlarda muazzam yükseliş eğilimi onu bağımsız bir ticaret varlığına dönüştürmüş gibi görünüyor.

Kıtlığı ekonominin uzun bir süre kısmen kapanıp kapanmadığına bakılmaksızın onu yakın enflasyona karşı büyük bir hedge durumuna getiriyor.

Bir analiste göre BTC 16.000 Doları geçebilir

Bir yatırımcıya göre Bitcoinin 14.400 Dolarlık düşüşünü takiben borsadaki gücün ve V şeklindeki geri dönüş 16.000 Doların üzerinde bir hareketin yakın olduğunu gösteriyor. 

Önümüzdeki birkaç günün Bitcoinin önümüzdeki haftalarda hangi korelasyonu takip edeceğine dair bir fikir vermesi gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku