Bitcoin 12.000 dolara ulaşıyor. Peki sırada ne var?

0 0

Bitcoin fiyatı aylar süren kaos sonrası yükselişe geçti. Kripto para birimlerinin birçoğunun performansı ise olumlu görünüyor. Dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi olan Ethereum 395 dolar işaretini kırdı ve yükselişe devam ediyor. BTC fiyatı 11862.83 dolar (%+2.92) ile boğa piyasasında yer alıyor.

Bitcoin fiyatı 12.500 dolara kadar çıkacak mı?

Son birkaç günden itibaren Bitcoin fiyatı yükseliş momentumunu gösteriyor. Ayrıntılı analiz ile bakıldığında bu yükseliş momentumunun çok güçlü olmasıyla birlikte güçlü bir konsantrasyon hala gerekiyor. Bu yazının yazıldığı sırada fiyat 11.900 dolar çevresinde dolaşıyor yakında 12.000 dolara ulaşması bekleniyor.

BTC fiyatı son birkaç günden itibaren yükseliş trendinde yer alıyor ancak henüz tam anlamıyla bir güçlenmeden söz edilemiyor. Bununla birlikte 10.500 doların üzerindeki kırılma oldukça önemli olduğu için bu durum kritik değildir. Buradaki en önemli olan şey Bitcoinin 2020de oldukça yükselişte olması ve orta ile uzun vadede istikrarlı görünmesidir. Ancak yatırımcılar fiyatı 13.800 dolarda kırarsa başka bir yükseliş muhtemel duruyor. Fakat öncelikle fiyatın 12.400 dolar seviyesinde olması gerekiyor.
 


                                                                           BTC / USD 1 Günlük Grafik

Bitcoin Fiyatı ve uzun vadeli yükseliş

Son 30 gün içinde BİTCOİN fiyat performansı (ROI) USD karşısında oldukça etkileyici görünüyor. Yatırım getirisi yaklaşık % 28 arttı ve BTC için mevcut fiyat hareketini göz ardı ederek büyük dijital varlık nereye gidiyor? Günlük grafik reddedildikten sonra bile yükselişe devam ediyor ve boğalar geri dönmek için 12-EMAyı kullandı. Ayılar BTC fiyatını 11.200 doların altına düşürmediği sürece günlük yükseliş eğilimi bozulmadan kalabilecek.

Fiyat grafiğini yakından izlerseniz bitcoin haftalık grafikte güçlü bir yükseliş eğiliminde olduğu ve boğa ile kesişen her iki Emanın üzerinde olduğu için güçlü bir yükseliş olası duruyor. BTC fiyatı da işlem hacminde kayda değer bir artışa tanık oluyor ve RSI henüz aşırı genişlemedi.


                                                                         BTC / USD 30 Günlük Grafik

Sonuç olarak BTC fiyatı 12.000 doları gördükten sonra 12.500 dolarda olması yüksek ihtimal dahilinde bulunuyor. Çünkü güçlü bir yükseliş momentumu sergiliyor. Son 24 saat içinde Bitcoinin en düşük ve en yüksek işlem fiyatları arasındaki aralık 11458.09 dolar ile 12089.83 dolardır. Bunun Bitcoin fiyatını 12.500 dolara yükselterek boğa piyasasında daha fazla güven yaratacağı düşünülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku