Bitcoin, 11 Mart quot Kara Perşembe quot çöküşünü tekrar yaşar mı?

0 81

Veriler borsalarda tutulan BTC miktarı 2020nin en düşük seviyesine düştüğü için Bitcoin fiyatının “Kara Perşembe” tekrarını görmeyeceğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 12 bin doların altına çekilirken bazı yatırımcılar 11 Martta meydana gelen gibi başka bir kripto piyasası çöküşünün yaşanacağından endişe etmeye başladı.

Bununla birlikte CryptoQuanttan gelen veriler Bitcoin borsa rezervleri 2020nin en düşük seviyesine ulaştığı için aksini gösteriyor. CryptoQuant CEOsu Ki Young Ju bu konuyla ilgili olarak “İnsanlar marttaki gibi büyük satışlar için endişelenmeye devam ediyor ancak borsalarda o günkü kadar boşta (satılmayı bekleyen) Bitcoin yok” dedi…

Rezerv ölçüsü nedir?

Bitcoin borsa rezerv ölçüsü borsalarda ne kadar BTC tutulduğunu rakam düştüğünde yatırımcıların varlıklarını borsadan daha güvenli ve kalıcı bir depoya çektiklerini gösteriyor.

Chainalysis verileri 52 haftaya kadar tutulan BTC miktarının da artmakta olduğunu gösteriyor. Dahası bir zincir içi analitik sağlayıcısı olan Glassnode yakın zamanda benzer davranışları gözlemledi ve “Bitcoin bakiyelerinin düşüşünün satış baskısının azaldığını gösterdiğini” söyledi.

Bu makale yazılırken borsalarda 26 milyon BTC tutuluyor bu rakam 29 milyon BTCye ulaşan mart ayı satışından önce tutulan miktardan daha düşük.

Madenciler satmıyor

CryptoQuanttan alınan veriler madencilerin mevcut BTC arzlarını ellerinde tutmayı seçtiklerini de ortaya koydu.

Bu madencilerin daha yüksek fiyatlar beklediğini ve madencilerin Bitcoin satış baskısının önemli bir bölümünü oluşturması nedeniyle olumlu bir duyarlılığın iyi bir göstergesi olduğunu Bitcoin fiyatı üzerinde bir miktar etkiye sahip olduklarını gösteriyor.

Bitcoin hash rate de artıyor bir başka yükseliş işareti daha fazla insanın BTC fiyatını üretim fiyatlarının üzerinde güvenilir olarak görmesidir ve bu da hash rate ve fiyata güçlü bir korelasyon sağlayan bir faktördür.

Borsalar tarafından tutulan BTC sayısı 2020nin düşük seviyesindeyken CryptoQuanttan gelen veriler de bu rakamın borsalara Bitcoin girişlerinin artmasıyla birlikte değişebileceğini gösteriyor.

Ki Young Juya göre borsalara gönderilen artan miktarlarda BTC tipik olarak bir düşüş işaretidir.

“Spot borsalara gelen BTC Girişleri (net akışlar) potansiyel bir satış baskısını istikrarlı para akışları ise potansiyel bir satın alma baskısını gösteriyor.”

Bitcoin için artan döviz girişleri genellikle kötü haber olsa da Glassnodeun verilerine göre 17 Ağustosta 2020nin en yüksek seviyesine ulaşan USDT transferleri de artıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku