Bitcoin 100 bin Dolara mı ulaşacak?

0 0

Bitcoin son altı hafta içinde yaklaşık yüzde 100 arttı ve makalenin yazıldığı sırada 11.000 Dolardan 19.200 Dolara yükseldi. Analistler Bitcoinin önümüzdeki ay ve yıllarda yükselişine devam edebileceğini ve ufukta güçlü bir büyüme olduğunu öne süren teknik ve temel eğilimlere işaret etti.

Kanadalı haber kuruluşu The Globe and Maile konuşan Chain Capitalin CIOsu Bitcoinin yüzde 500 (100.000 Dolar) yükseleceğini düşündüğünü ifade etti.

“BTCnin bir yılda 10 kat 20 kat 30 kat yükseldiğini gördüm. Yani 5 kata çıkmak büyük bir şey değil.”

Bitcoinin 300.000 Dolara doğru hareketinin de bu piyasa döngüsünde olasılık dahilinde olduğunu söyledi. 

Yatırımcı analist “PlanB” tarafından popüler hale getirilen borsa akış modelini gösterdi. Model her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoinin yarısının kripto para biriminin fiyat hareketi üzerinde son derece olumlu bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Model Bitcoinin ters enflasyon oranı (borsa akışı) ile coinin fiyatı arasında bir ilişki olduğunun sinyalini veriyor.

BTC Mevcut seviyelerden 300.000 Dolara doğru hareket ederse yüzde 1.400 oranında bir yükseliş olacak.

Yükselişi bekleyen tek kişi değil

Bitcoinin önümüzdeki yıllarda bu tür bir büyüme görmesini bekleyen birçok kişi bulunuyor.

Wall Streetteki en büyük firmalardan biri olan Citibanktaki bir analist kısa bir süre önce kurumsal müşterilere bir Bitcoin raporu hazırladı.

Raporda BTCnin önümüzdeki döngüde 300.000 Dolara çıkacağı ve her piyasa döngüsünde belirli bir miktarda yükseldiğini gösteren bir makro paterni gerekçe göstererek şaşırmayacağını belirtti.

Ayrıca analist Bitcoinin temellerinin her zamankinden daha güçlü olduğunu düşündüğünü de söyledi. Özellikle her yıl çıkarılan bu kadar büyük miktarda para olduğu gerçeğinden söz ettive böylelikle hükümetin vergileri artırabileceği ya da açığı telafi etmek için sert önlemler alabileceği kanısına inandığını dile getirdi.

Tüm bunların yanında Bitcoinin bir çıkış yolu olduğunu ileri sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku