Bitcoin 10 bin doların altına düşebilir

0 0

ABD ekonomisi 2020 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 329 daraldı.

Bu ABD hükümeti 1947de kayıt tutmaya başladığından beri en büyük düşüş olarak belirtiliyor.

Bitcoin’in kaderi borsalara bağlıydı ve ABD ekonomisinin daralmasıyla ilgili haberler BTC’nin yükselişinii duraklatabilir.

2020 yılının ikinci çeyreğinde ABD ekonomisi şaşırtıcı bir şekilde yüzde 329 oranında küçüldü. Raporlara göre hükümet 1947de kayıt tutmaya başladığından bu yana ABD ekonomisinin en büyük daralması. Mevcut düşüş 1958de belirlenen yüzde 10luk bir rekoru gölgede bıraktı. ABD ekonomisindeki küçülme COVID19 salgını nedeniyle meydana gelen işşizlik ve Amerikalıların durgunluk olduğuna inandıklarından kemerlerini sıkılaştırdıkça harcamaları azaltması sonucu meydana geldi.

Bitcoinin geleneksel pazarlarla yüksek derecede korelasyonu kanıtlandığı gerçeğine bakılırsa her iki piyasa da daralan ABD ekonomisinin haberlerini sindirdiği için birkaç saat veya gün gergin olacak.

Bitcoin muhtemelen 10 bin doların altına düşebilir

Kripto Kralı yaklaşık bir haftada 9 bin 100 dolardan 12 bin dolarlı seviyelere sert bir şekilde yürüdükten sonra Bitcoini çevreleyen bir iyimserlik hissi var. Bununla birlikte birçok kripto işlemci 24 Temmuz Cuma ve 27. Pazartesi günleri arasında gerçekleşen 9.600 ila 10.000 dolar arasında bulunan bir CME boşluğunun varlığından haberdarlar.

Ayrıca CME Bitcoin vadeli işlemlerinin ve opsiyonlarının yarın sona eriyor ve 31 Temmuzdan sonra kripto pazarlarında 48 saat sürecek gergin bir bekleme yaşanacak..

 Sonuç

Özetle ABD ekonomisi 2020 yılının ikinci çeyreğinde% 329 oranında daralmıştır. Bu çöküş  pandemiden dolayı yaşanan iş kayıpları ve tüketici harcamalarının azalmasıyla gerçekleşmiştir. Bunun bir sonucu olarak hem geleneksel hem de kripto pazarlarındaki yatırımcılar ABD ekonomisinin yönü ile ilgili yeni bilgileri sindirirken  Bitcoin de  gergin bir an ile karşı karşıya.

Ayrıca 9.600 dolarlda Bitcoin CME boşluğu var ve ABD ekonomisinin daralması haberi bu boşluğu doldurmak için gereken katalizör olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku